KB-liga: Junioři si zahrají čtvrtfinále celostátní soutěže se Spartou!

10. března 2020, Tomáš Sladký

Do pavoukové fáze playoff se junioři dostali přes osmifinále s Gullivers Brno! Postup se však nerodil snadno, když první duel rozhodovalo až prodloužení...

Do úvodního utkání playoff - prvního osmifinále proti Gullivers, vstoupili mladí rytíři na Dubině skvěle!
První třetinu ovládli jednoznačně 4:0, i po dvou třetinách svítilo na tabuli přijatelné vedení 5:2.
Průběh třetí části se však domácím hrubě nepovedl a o vybudovaný náskok nakonec přišli! Brňané trestali laciné ztráty míčku smrtícími brejky a utkání tak šlo až do dramatického prodloužení. To rozhodl produktivní Adam Zubek a Vítkovice se přeci jen dostali do vedení v sérii 1:0!

Vyjádření trenéra domácích, Tomáše Sladkého: Těžké hodnotit, skvělý výkon soupeře a velká lekce pro nás. Zítra musíme být lepší.

1. SC TEMPISH Vítkovice - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 7:6p
1. Martin Gattnar, 4. Ondřej Čech, 6. Adam Zubek, 10. Štěpán Kaleta, 27. Adam Choma, 41. Martin Gattnar, 65. Adam Zubek - 31. Martin Karpíšek, 39. Martin Karpíšek, 44. Michal Konrád, 45. Filip Konstant, 49. Lukáš Dvořák, 56. Miroslav Šimoník; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 94; zásahy brankářů: Petr Maláč 10 - Adam Lysák 17; po třetinách: 4:0, 1:2, 1:4, 1:0.

Do nedělního zápasu vstoupily Vítkovice podobně jako v sobotu, rozdíl však byl v precizní obraně a koncentraci po celých šedesát minut! I díky dobré efektivitě v zakončení vynulovali junioři svého soupeře a pomohli tak Petru Maláčovi k čistému kontu! Po výhře 7:0 tak postoupili do pavoukové části / čtvrtfinále playoff, kde se bez ohledu na výsledky ostatních osmifinálových sérií utkají se Spartou Praha!

Vyjádření trenéra hostí pana Tomáše Sladkého: Jsme rádi za postup do čtvrtfinále. Na hře je ale pořád co zlepšovat. Díky Gulliverům za sérii a přeji hodně štěstí dál.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:7
2. Adam Zubek, 2. Tomáš Hanzlík, 12. Vojtěch Vandrol, 23. Martin Gattnar, 40. Ondřej Čech, 43. Adam Choma, 59. Tomáš Hanzlík; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Jakub Flek 25 - Petr Maláč 18; po třetinách: 0:3, 0:2, 0:2.

Po velmi akční a živelné diskuzi o pořádání čtvrtfinále (časy, místa) je nyní jasné, že se série na dva vítězné zápasy rozehraje v následujícím pořadí:

Sobota 14.3., 16:00 Vítkovice - Sparta (Dubina) !!! BEZ DIVÁKŮ !!!
Neděle 15.3., 12:00 Sparta - Vítkovice (UNYP aréna)

případný třetí zápas: středa 18.3., ??:?? Sparta - Vítkovice (v Praze)

!!! Vzhledem k aktuální situaci a vládním nařízením bude sobotní zápas odehrán bez přítomnosti fanoušků, děkujeme za pochopení !!!