Mladší žáci se cítí v oslabení jako ryba ve vodě

01. března 2010, CD

A-tým mladších žáků si připsal o víkendu dalších šest bodů. Zvláště proti Kopřivnici se ale vítězství nerodilo snadno. Zápasy hodnotí trenér Otto Sklenovský.

Ahoj, chtěl bych zhodnotit vystoupení mladších žáků A ve 16. kole naší ligy.

První zápas jsme hráli v odpoledních hodinách s Paskovem Saurians. Tento zápas se vyvíjel v celkem poklidném tempu. Po nervózním začátku se kluci rozehráli a začali sázet jeden gól za druhým. V perfektním zápase bych rád vyzdvihnul výkon brankáře Ondry Lukáče, který chytal perfektně, a druhého útoku složeného převážně z elevovské elity (Jakub Lukáč, Honza Hranický,..). Tento zápas skončil 8:2 pro Vítkovice.

Druhý zápas začal v pozdním nedělním odpoledni, kde na nás čekal záludný soupeř Vikings Kopřivnice. V první třetině tohoto zápasu kluci usnuli, asi po dlouhém čekání na tento zápas, a po deseti minutách jsme prohrávali už 0:3. Druhá třetina byla velice nervózní a nepřesná, ale povedlo se nám dát dvě kontaktní branky. Ve třetí třetině hráč Lukáš Mádr, který přišel později, tudíž hrál až druhý zápas, udělal likvidační faul na hráče Kopřivnice, za který dostal 5ti minutový trest, a tím nás dostal do velmi svízelné situace. I k mému údivu jsme začali velice dobře kombinovat a napadat. Toto úsilí vyvrcholilo gólem v oslabení, při kterém se potrestaný Lukáš rozběhl radovat za svými spoluhráči z gólu, za což dostal další 2 minuty. Následovalo vyloučení dalšího hráče, takže jsme hráli ve třech. I toto nám pomohlo, protože jsme střelili další dvě branky (!) a utkání dovedli do vítězného konce 5:3. V tomto zápase zachytal svým obvyklým dobrým způsobem Marek Ozner a ve druhé lajně se objevil nadějný elev Tomáš Adámek.

Děkuji všem rodičům a fanouškům za perfektní podporu při obou utkáních, i přes neobvyklé časy těchto utkání.