Muži si připsali šest bodů do tabulky, když ovládli městské derby a porazili Chodov

20. listopadu 2018, Redakce

Získaných šest bodů znamená posun na druhé místo Tipsport Superligy

Po středečním skalpu Mladé Boleslavi 4:0 nastoupila v pátek mužská složka k zápasu proti pražskému Chodovu. Vstup do zápasu byl opatrný od obou aktérů. V 5. minutě otevřel skóre Adam Delong po souhře s Markem Bräurem, ale to bylo od obou týmů vše.

Do druhé třetiny lépe nastoupil Chodov, když po 40 vteřinách srovnal na 1:1 Marek Vávra. Vítkovice vzápětí odpověděly gólem Josefa Rýpara. Do šaten ze šlo ale za vyrovnaného stavu 2:2, když pět minut před koncem srovnal Martin Pražan.

Ve třetí třetině došlo na lámání chleba, kde byli úspěšnější domácí Vítkovice. Ve 45. minutě zvyšoval čerstvý tatínek Lukáš Hájek a dvě minuty po něm Jan Jastřembský. V závěru už Chodov pouze snížil z hole Martina Pražana. Vítkovice si pohlídaly jednobrankové vedení a připsaly si důležité tři body do superligové tabulky.

V pondělí 19. listopadu nastoupily Vítkovice k TV utkání proti městskému rivalovi FBC Ostrava.

Utkání začaly lépe Vítkovice, když v páté minutě otevíral skóre Lukáš Hájek. V 11. minutě zvyšoval na 0:2 Adam Delong a v 15. minutě na 0:3 Josef Rýpar. Celá první třetina byla v režii Vítkovic, které FBC k ničemu nepustily.

Ve druhé třetině padl pouze jeden gól. Jurdzin se ocitl po chybě Vítkovic sám na středu a snížil na 1:3

Třetí třetina přinesla hned 7 branek a 4 vyloučení. Vítkovice měly dobrý vstup, když využily dvě přesilové hry a šestou branku vstřelil Marek Bräuer. Na 2:6 snižoval Michal Sládek, ale Vítkovice odpověděly brankou v oslabení na 2:7. V závěru přišlo jen snížení od FBC na 4:7. Vítkovice si náskok pohlídaly a získaly tak další body do superligové tabulky.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3
branky: 6. Adam Delong, 32. Josef Rýpar, 45. Lukáš Hájek, 47. Jan Jastřembský - 21. Marek Vávra, 36. Martin Pražan, 52. Martin Pražan; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 283; zásahy brankářů: Lukáš Souček 22 - Jan Barák 25; po třetinách: 1:0, 1:2, 2:1;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:7
branky: 22. Václav Jurdzin, 53. Michal Sládek, 59. Jiří Juhaňák, 60. Dominik Eichner - 6. Lukáš Hájek, 12. Adam Delong, 15. Josef Rýpar, 47. Lukáš Hájek, 50. Tomáš Sladký, 50. Marek Bräuer, 56. Jan Jastřembský; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:3; využití: 1:2; diváků: 352; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 10 - Lukáš Souček 16; po třetinách: 0:3, 1:0, 3:4;