Nejdelší výjezd za 12 branek a tři body. Rytířky porazily nováčka z Mladé Boleslavi

02. března 2021, Michal Dannhofer

​Rytířky mají za sebou nejdelší výjezd v základní části extraligové sezony. V neděli se vypravily na půdu extraligového nováčka z Mladé Boleslavi. Ten se v dosavadním průběhu soutěže prezentoval aktivní hrou a ani Rytířek se nezalekl. Postupem času se ale projevila vysoká herní kvalita a Rytířky dovedly zápas do vítězného konce poměrem 12:1.

Začátek zápasu byl z obou stran vlažný, postupem času se oba týmy dostaly do hry a extraligový nováček ukázal, že se velkého soupeře nezalekl. V sedmé minutě otevřela skóre Šponiarová, přičemž to byla jediná branka v první části.

Vítkovicím se povedl nástup do druhé části, během pěti minut daly 3 branky a dostaly se do pohody. Boleslav se nadále snažila být aktivní, ale čím dál tím více se musela soustředit na obranou činnost. Ve druhé polovině druhé třetiny pak vstřelily další dvě branky.

Ve třetí třetině už Vítkovice naplno ukázaly svou sílu. Nastřílely hned šest branek, přičemž sympaticky hrající soupeř zaznamenával čestný úspěch díky Vacardové.

Vítkovice tak zvítězily v utkání 12:1, hned pět bodů si připsala Dominika Buczek.

MITEL Florbalová akademie MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:12
branky: 51. Viktorie Vacardová - 7. Michaela Šponiarová, 21. Denisa Hyršová, 23. Denisa Hyršová, 25. Eliška Planková, 32. Michaela Kubečková, 39. Sára Seevaldová, 42. Alexandra Glasová, 43. Michaela Kubečková, 45. Michaela Šponiarová, 46. Dominika Buczek, 58. Barbora Husková, 59. Barbora Husková; rozhodčí: Barbora Beranová - Lucie Hejnová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eva Klementová 30 - Viktorie Karasová 15; po třetinách: 0:1, 0:5, 1:6;

Tomáš Martiník: „Nějak speciálně jsme se nepřipravovali, naší prioritou bylo derby. Nechtěli jsme proti Boleslavi nic podcenit a přistoupit k zápasu poctivě. Soupeře úplně neznáme a první třetina ukázala, že to nemusí být snadné, protože soupeř vzdoroval. Zápas jsme dostali na začátku druhé třetiny pod kontrolu díky sérii branek, a poté už se nám hrálo v pohodě.“