"Preferoval bych méně chyb"

16. února 2020, VG

Důležitou brankou, která znamenala dvoubrankové vedení, pomohl Rytířům v duelu se Střešovicemi zkušený forvard Lukáš Hrubý. I přes vítězství 7:4 ovšem viděl v utkání spoustu nedostatků.

"Během celého utkání jsme totiž vytvářeli obrovské množství individuálních chyb s míčkem," řekl Lukáš Hrubý.
Jak se povedl (nakonec vítězný) gól na 5:3 dvě sekundy před koncem druhé třetiny ?
Byla to spíše souhra náhod, Šeba od půlky v závěru vystřelil, gólman to vyrazil do boku, tak jsem po tom prostě plácnul hokejkou a povedlo se
Byl to zlomový moment, takový gól do šatny? nebo Střešovičtí ještě ve třetí třetině "zlobili" ?
Pro nás to bylo pozitivní jít do šatny s dvoubrankovým vedením, nicméně Střešovice to dle mého nějak neovlivnilo. Ve třetí třetině měli dle mého až příliš šancí, a i když jsme si zápas hlídali, byly tam momenty, kdy jsme nebyli důslední, a to je třeba do play off ještě zlepšit.
Co jste oproti první části zlepšili v té druhé, že jste soupeře tak přestříleli ?
V průběhu druhé třetiny jsme začali více vysouvat obranu do presinku. Dařilo se nám získávat míče na soupeřově polovině a nepouštěli jsme je tak moc do hry. Z toho pak vznikaly i gólové šance, které jsme nakonec i proměnili.
Trenér Pavel Brus říkal, že jste to urvali morálem, což je před play off dobrý signál. Vidíš to taky tak ?
Zápas jsme si museli v závěru i vybojovat, to je pravda. Během celého utkání jsme totiž vytvářeli obrovské množství individuálních chyb s míčkem a můžeme být jenom rádi, že toho soupeř nedokázal více využít. Osobně bych před play off preferoval méně chyb a větší herní kvalitu než potřebu morálu v zápase.
Dvě kola před koncem základní části střežíte druhou příčku. Už by byla velká škoda o ni přijít, že? Je velká motivace vybírat si soupeře pro play off jako druzí ?
Druhou pozici máme teď ve vlastních rukou, takže přijít o ni by byla opravdu škoda. Motivace bych ani neřekl, naší motivací je titul. Ale výhoda do play off to určitě je