Sváteční ženy

29. října 2013, redakce

Prodloužený sváteční víkend si vítkovické ženy užily, s chutí si zastřílely a jednoznačně přehrály své oba pražské víkendové soupeře. Střeleckou náladu měly zejména Šponiarová s Léblovou, které nastřílely ve dvou zápasech shodně šest branek. A proběhly také tři velká jubilea. Vítkovická kapitánka Andrea Pastušková odehrála v sobotu dvoustý zápas v dresu Vítkovic! Bodová jubilea slavila další vítkovická stálice Monika Léblová, která si připsala v sobotu dvoustý bod ve vítkovickém dresu. Její mladší kolegyně Hana Sládečková si pak v sobotním zápase připsala stý bod ve vítkovickém dresu! Gratulujeme.

1.SC WOOW Vítkovice – Tatran Omlux Střešovice 11:2 (2:2, 4:0, 5:0)

V sobotním večeru čekaly na Vítkovice ženy pražského Tatranu. Tým, který je příjemným překvapením letošní sezóny v první třetině domácí favoritky kousal. Ty sice začaly lépe a rychlou kombinací si vynutily tlak a dvě úvodní branky, když nejprve zamířila přesně k tyči Katarína Klapitová a poté po pěkné souhře celého útoku Kamila Paloncyová, pak však polevily a udeřilo na druhé straně. Při vyloučení Ratajové se odrazil míček k hostující Nemravové a bylo sníženo. Branka jako by vykolejila vítkovické z dosavadní aktivity a do konce třetiny byla hra plná nepřesností, navíc v její poslední minutě využila nedůrazu v domácí defenzivě Brotánková a bylo srovnáno. O přestávce tak ve vítkovické kabině klid rozhodně nebyl a ikdyž začaly Vítkovice třetinu oslabením, jejich výkon byl daleko soustředěnější a přesnější, z čehož pramenily i branky. Ve 26.minutě sice nejprve domácí kapitánka Andrea Pastušková neproměnila samostatný nájezd. Ještě v témže střídání však dostala šanci oslavit brankou své zápasové jubileum znovu a tentokrát se nemýlila. V polovině zápasu následně selhaly ve své jediné vážnější šanci hostující hráčky, aby vzápětí na rozdíl dvou branek zvýšila rychlá souhra Denis Ratajové s Ferenčíkovou. V závěru třetiny pak zužitkovala rychlý protiútok první formace brankou Hany Sládečkové a trefu přidala i Monika Léblová. Třetí třetina již byla exhibicí Vítkovic, když své soupeřky přestřílely 12:1 a gólově pak 5:0. Činily se zejména dvěma brankami Michaela Šponiarová a Monika Léblová. Definitivní tečku na skóre dala dvě vteřiny před koncem Denisa Ferenčíková. Vítkovice tak vyhrály 11:2 a mohly se těšit na pondělní zápas.

Branky a nahrávky: Klapitová (Ratajová), Paloncyová (Pastušková), Pastušková (H.Sládečková), Ferenčíková (Ratajová), H.Sládečková (Paloncyová), Léblová (Šupáková), Šponiarová (Enenkelová), Léblová (Ratajová), Šponiarová (Enenkelová), Léblová, Ferenčíková (Léblová)

Sestava Vítkovic: Kubíčková – Halfarová, Niemcová, Pastušková, H.Sládečková, Paloncyová – Ratajová, Klapitová, Šupáková, Ferenčíková, Léblová – Vobořilová, Mandátová, Enenkelová, Kociánová, Šponiarová

1.SC WOOW Vítkovice – TJ X3M Sokol Královské Vinohrady 18:0 (8:0, 7:0, 3:0)

Tak jak utkání v sobotu skončilo, totiž vítkovickou exhibicí, tak pondělní souboj s extraligovým nováčkem z Vinohrad začal. Vítkovice na svého soupeře vletěly silou uragánu. První formace při svých dvou střídáních dvakrát skórovala z hokejek Andy Pastuškové a Hany Sládečkové, pak posbírala v rozmezí osmi minut! hat-trick střelecky rozjetá Michaela Šponiarová. A do toho padly v první třetině ještě branky Kamily Paloncyové a v jejím závěru dvě z hokejky Ivany Šupákové, která vůbec pondělní odpoledne bodově ovládla, když nasbírala celkem pět kanadských bodů. I v druhé třetině pokračovaly vítkovické ženy v demolici soupeře. Devátou branku přidala krásnou střelou pod víko Hana Sládečková. Desítka padla již v 27. minutě, dostala ji na zlatém podnose Monika Léblová. Další dvě branky vymyslela krásnými přihrávkami Denisa Ratajová. Poté se s přispěním hostující obrany prosadila Eva Sládečková, čtvrtou svou branku v utkání přidala i Michaela Šponiarová a druhý hat-trick ve třech dnech zkompletovala Monika Léblová po krásné souhře celé pětky. Třetí třetina již tolik branek nepřinesla. I soupeřky v ní dokázaly být nebezpečné a Lenka Kubíčková si musela své čisté konto několika zákroky přeci jen pohlídat. Branky padly již jen tři. Snad z minutu v kuse trvajícího obležení hostující branky vytěžila přesný zásah Katarína Klapitová, rychlou souhru s Mahdalovou využila Kamila Paloncyová a v závěru se ještě prosadila skrytou střelou Alena Novakovská. Vítkovice tak s nováčkem soutěže neměly pražádné slitování a domů jej poslaly s 18-ti brankami.

Branky a nahrávky: Pastušková (Paloncyová), H.Sládečková, Šponiarová (Mahdalová), Šponiarová (Mandátová), Paloncyová (H.Sládečková), Šponiarová (E.Sládečková), Šupáková (Léblová), Šupáková (Ratajová), H.Sládečková (Novakovská), Léblová (Šupáková), Šupáková (Ratajová), Léblová (Ratajová), E.Sládečková, Šponiarová, Léblová (Ferenčíková), Klapitová (Šupáková), Paloncyová (Mahdalová), Novakovská (Pastušková)

Sestava Vítkovic: Kubíčková – Novakovská, Voláková, Pastušková, H.Sládečková, Paloncyová – Ratajová, Klapitová, Šupáková, Léblová, Ferenčíková – Mandátová, Vobořilová, E.Sládečková, Šponiarová, Mahdalová – od 40. Kociánová