Tamara Hašová: Šance na medaile jsou, nesmíme usnout na jehličí.

24. prosince 2010, Redakce

Vítkovické ženy mají za sebou úspěšný rok 2010, z kabiny jsme si k rozhovoru přizvaly tu z nejpovolanějších, kapitánku Tamaru Hašovou. O sezóně, zákulisí ženského týmu a nejen o tomto si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Od září vedeš jako kapitánka tým žen. Za sebou máš v této funkci v podstatě polovinu sezóny, jak tuto svou novou roli vnímáš a co na Tobě změnila?
"Ze začátku jsem to brala jako novinku, na kterou si musím zvyknout. Ale nebylo to tak těžké, holky mi pomáhají. Změnil se můj pohled na hru, soustředit se musím nejen na svůj výkon, ale i ostatních a taky výkon rozhodčích, ať pak vím, na co je upozornit. :-)"


Ženy Vítkovic mají po dvanácti odehraných kolech na svém kontě 32 bodů z 36 možných, tak dobrý vstup do sezony se už dlouho nepamatuje, jestli vůbec. Čím to, že se zatím tak výsledkově daří?
"Máš pravdu, začátek se nám více než povedl, těší mě to. Nakopl nás určitě bronz z loňské sezony i Czech Openu, takže motivaci, proč na sobě makat a zlepšovat se, nebylo třeba hledat. A když k tomu přičtu potenci útočnic, zákroky obránkyň a postřeh Lega, jsme tam, kde jsme.!


Nicméně rozhodující část sezony přijde až v play-off. Letos poprvé si první čtyři týmy volí soupeře. Je to ještě daleko, ale zatím se držíte na pozici, zaručující právo volby. Máš nějaký soukromý tip na soupeře, kterého by sis pro play-off přála? A co v kabině, proběhly už debaty o způsobu výběru případného soupeře?
"Já doufám, že přes Vánoce holky nějaké cukroví nechají Ježíškovi a ten jim za to nadělí formu, sílu a energii do druhé poloviny sezony. Ať si opravdu toho soupeře můžeme vybrat. Mezi sebou jsme se o tom sice ještě nebavily, ale ať nás ve 1/4finále potká kdokoliv, musíme potvrdit roli favorita. A na cestě za medailí si musíme poradit s kýmkoli."


Přes sezonou se ve vítkovickém týmu žen netajilo, že chtějí minimálně zopakovat loňskou bronzovou medaili. Jak s odstupem první půlky sezony vidíš vítkovické šance a co je třeba zejména zlepšit, aby se to povedlo?
"Tak tabulka po půlce sezony ukazuje, že šance na medaili tu jsou. Akorát teď nesmíme usnout na jehličí, jít si dál za svým cílem, tvrdě makat, věřit si a musí se to povést!"


Ženy měly letos dlouhou letní přípravu a vůbec poprvé mají teď tři týdny přípravy zimní. Jaké to je a jak to holky vnímají?
"Pro některé je to příjemná změna, na chvíli odložit hokejku, pro některé makačka. Ale bylo to potřeba, co si budem povídat. :-) "

 
Během léta tým opustil jeden ze základních stavebních kamenů Tereza Urbánková, přišlo ale několik nových hráček a zejména početně se kádr rozšířil. Jaká je v týmu atmosféra a jak se tyto změny dle Tvého projevily?
"To, že odešla Prca se u některých mohlo psychicky odrazit. Ale brzy jsme zjistily, že i bez ní to jde, a že se trenérům její místo povedlo více než dobře obsadit. Kádr se početně rozšířil, takže konkurence je znát. Ale zdravě se povzbuzujeme a hecujeme. :-)"


Během podzimu si poprvé nakoukla do reprezentace dospělých a hned před domácím publikem. Jaké to bylo a v čem spatřuješ největší odlišnosti?
"Naštěstí se turnaj odehrál v Ostravě, což není od Hranic moc daleko. Takže, ikdyž jsem zrovna nehrála, měla jsem podporu na tribuně. I přesto si ale myslím, že na mě byla znát jistá nervozita. Přeci jen florbal byl rychlejší, tvrdší, chytřejší a individuálně vyspělejší než třeba v květnu s juniorkami."


A nyní trochu předvánočně ze zákulisí. Kdo je ve vítkovické kabině největší bavič a kdo naopak největší morous?
"Bavič? Jednoznačně Vlaďka Skalíková. :-) Morous nikdo, takové do týmu neberem! :-)"

Kdo je největší motivátor a mají letos ženy nějaké předzápasové rituály?
"Občas nás slušně namotivuje Máslo a snad to zvládám i já. Zavedla jsem předzápasové lakování nehtu ve vítkovických barvách."


Kdo je největší manekýn a kdo největší exhibicionista?
"Před zrcadlem se nás schází docela dost, ale manekýnku vyhraje asi Andy. :-) No a do té druhé role bych pasovala opět Vladuš."


Je ještě nějaké perlička z vítkovického ženského zákulisí, která stojí za zveřejnění?
"Trenérům "pracovně" říkáme "Chleba s Máslem", ale psst. :-)"


Celá Tvá rodina patří k věrným vítkovickým fandům. Bude vánoční stromeček modrobílý?:-)
"To máš pravdu, za to jim patří velké DÍKY! U nás stromeček zdobí Ježíšek, takže se necháme překvapit.. :-)"


A na závěr jedna novoroční. Co bys popřála a vzkázala za vítkovické ženy fanouškům do nového roku?
"Přeju jim, ať je florbal pořád baví, ať už hrát nebo sledovat. Ať jim drží zdraví a především hlasivky a nejen při play-off si najdou cestu na Dubinu. Budeme je potřebovat! Tak šťastné a veselé Vánoce všem."


pro zvětšení klikni

Foto: Roša

 
 

Zápasy

Pondělí 11.1.2021
 
So 23.1.Otrokovice - Vítkovice 17:00
Ne 24.1.Vítkovice - Pardubice 18:00

Bleskovky

VSTUP DO KIS

Pro vstup do klubové informačního systému (KIS) z menu PRO ČLENY a dále vyberte z menu Sekce pro členy. Nebo klikněte ZDE
Pá 11.9.2020

11.9 zrušené tréninky

Z důvodu basketbalového turnaje na SC Dubina jsou zrušené všechny tréninky v pátek 11.9.2020
So 5.9.2020

Soustředění v Rožnově

Stále se můžete přihlásit na letní soustředění Vítkovic v Rožnově pod Radhostěm - poslední volná místa - více v článku ZDE
Po 8.6.2020

Tabulka

P. Tým Z S B
1. Vítkovice 18 164:78 49
2. Předvýběr.CZ Florbal MB 15 136:62 43
3. Tatran Teka Střešovice 16 129:83 35
4. Bohemians 17 124:98 32
5. FBC ČPP Ostrava 17 106:98 32
6. Chodov 16 104:89 31
7. Sparta 14 96:75 27
8. Black Angels 17 106:134 20
9. Liberec 17 93:110 19
10. Česká Lípa 18 111:161 18
11. FBŠ Hummel Hattrick Brno 18 68:111 15
12. Vinohrady 17 76:113 11
13. Sokoli Pardubice 13 67:116 11
14. HU-FA Panthers Otrokovice 17 64:124 8

Partneři

Tempish MS kraj DAV ExeSport
Copyright © 2021 1. SC TEMPISH Vítkovice & eSports.cz, s.r.o.