Veteráni zahájili sezonu doma

26. září 2011, VyR

Vítkovice rozšířují nejen svou mládežnickou základnu a přípravky, ale dokonce i se rozrůstají na druhé straně věkového spektra. Pro letošní sezonu rozdělili veterány na dva týmy. Do vítkovického dresu se tak třeba vrátili několikanásobní mistři ČR Matlenga, Rohel, Vojtíšek, Pifka či Tomeček.

1.SC WOOW Vítkovice - 1.SC WOOW Vítkovice B   0:6, rozhodčí: Mičkal, Müller

K prvnímu zápasu nastoupili výběry domácích 1.SC WOOW Vítkovice „A“ s domácími 1.SC WOOW Vítkovice „B“. Již samotný nástup obou družstev probíhal ve velkém stylu, kdy hráči vybíhali na hřiště, kde byly připravené otevřené mantinely, podobně jako při ligovém utkání mužů. Z reprobeden zněla hudba resp. znělka z dětského seriálu Pat a Mat. A samozřejmě došlo i k pozdravení se s tribunami a to na obou stranách. Jedné opravdové, leč prázdné a druhé virtuální. Tím zábava na nějakou dobu skončila a začalo prestižní utkání. V loňské vydařené sezóně, tým veteránů Vítkovic vyhrál svou divizi a při play-off v Plzni došel až finále, v němž bohužel proti Tatranu neuspěl a získal tak stříbrné medaile. Jedním důvodem, proč letos v tabulce figurují dvě družstva Vítkovic, byl přetlak hráčů na lavičce a druhým důvodem bylo a je formování sestavy pro možné, ale bohužel již několikrát zamítnuté ligy 40+.

Pro vysvětlení za pomyslné Áčko, které se však nikde neuvádí, hraje většina původních starších veteránů, kteří v minulosti vyhráli ligu a měli i další skvělé výsledky, ale objevili se tam i nové tváře a některé z nich hráli na velkém regulérním hřišti poprvé v životě.

Za Béčko, které se však uvádí k nelibosti většiny hráčů všude, hrají také hráči původní, kteří taktéž v minulosti vyhráli ligu, a to nejen tu veteránskou.

První zápas, který začal v 10hodin, skončil očekávaně, kdy Áčko prohrálo s Béčkem 0:6, neočekávaně skončila pouze první třetina, kdy se Áčku podařila ubránit bezbranková remíza i z důvodu vhodně postavené branky golmánem Tomášem Veltšmídem, dle jeho slov ještě teď mu zvoní v uších několikeré zazvonění míčku o brankovou konstrukci.

K zábavě nakonec stejně došlo, kdy ve třetí třetině nejdříve za stavu 0:4 z pohledu Áčka po gólech Tomečka, Střondaly, Jánoše a opět Střondaly rozvlnil popáté sítě pan s velkým „H“ Hanys Vavrečka a dle týmové domluvy, kterou v Áčku zosnoval Aleš Grunner mu šli pogratulovat nejen spoluhráči z Béčka, ale také všichni protihráči z Áčka vč. golmána, který měl tak důvod a povolení po dvou dnech soustředění s helmou na hlavě sundat tuto helmu, kdy stejně přes mřížku nic neviděl a šel osobně dát úspěšnému střelci hubana. Na tuto možnou eventualitu (gratulace Hanysovi) byli předem upozorněni i oba rozhodčí, aby z toho nevyvozovali dvouminutové tresty.

Aby té zábavy nebylo málo, tak ještě rodilý střelec  Aleš Grunner v samotném zápase však k jeho nelibosti hrající v obraně si chtěl za každou cenu dát gól. A to se mu i povedlo a za předchozí zosnování gratulace Hanysovi mu Hanys na oplátku přihrál už za rozhodnutého stavu 0:5 a pár minut před koncem utkání dal „alespoň“ vlastní gól na konečných 0:6.

Je třeba doplnit, že zápas byl komentován, kdy góly, přihrávky a tresty byly v rozhlase ve třech jazycích. Česky a anglicky komentoval Roman Sladký a německy Hanys Vavrečka.

Po zápase se všichni přátelsky pozdravili a nejlepšími hráči byli vyhlášeni nejdříve za hosty dvougólový Jaroslav Střondala a za domácí to byl golmán Tomáš Veltšmíd, kterému byly předány kartičky Tomáše Matlengy, Oty Sklenovského a hlavně Hanyse Vavrečky s věnováním, které mu chyběly do sbírky. Zejména pak kartička Hanyse byla v šatně na wc pokřtěna :)))

1.SC WOOW Vítkovice - S.K.P.E.M.A. BBC Opava  B   4:7, rozhodčí: Hála, Svrček

Druhý zápas Áčka proti týmu SK P.E.M.A. BBC Opava „B“ začal ve 14 hodin. V tomto zápase si mělo Áčko Vítkovic dle papírových předpokladů doplnit body a opravit skóre. Ale to by nesměli již ve 36 vteřině utkání prohrávat 0:2. Zjistilo se, že gólman neměl pití, takže po krátkém doplnění tekutin byl již plně připraven. Do konce třetiny stihlo naše Áčko vyrovnat góly Libora Robenka a kapitána Tomáše Mitury v přesilovce na 2:2. Druhá třetina začala ještě hůře než ta první a to se předpokládalo, že se již nemůže stát. Tentokráte již během prvních 30 vteřin vsítila Opava dva góly, ale to už nechápali ani samotní střelci, takže se ani neradovali. Golmán tentokráte neviděl přes mřížku na helmě, dle jeho slov je drát v masce příliš široký. Za stavu 2:4 si Vítkovice vzaly oddechový čas, ale strategie povolit-přitáhnout začala mít vážné nedostatky, protože se přitáhnout nedařilo, kdy ve druhé třetině a to již v čase 3:30 jsme prohrávali nepřemožitelných 2:7. Nic na tom nezměnil ani premiérový gól Radima Vykopala na 3:7 ještě ve druhé třetině a ani premiérový gól Marka „Mařeny“ Kováčika, který jej vsítil v podstatě hlavou ve třetí třetině na konečných 4:7.
      Ve třetí třetině jsme měli ještě jednu možnost přesilovky, kdy se nepovedlo trestné střílení Tomáše Mitury, ale nevyužili jsme ji. O zápase tak bohužel rozhodly úvodní vteřiny v první i druhé třetině.

1.SC WOOW Vítkovice B – SK P.E.M.A. BBC Opava   6:1

Druhý zápas Béčka proti týmu  S.K.P.E.M.A. BBC Opava „A“ začal v 15 hodin a dopadl o poznání lépe a očekávaně pro Vítkovice. Opava hrála s naším Béčkem dlouho vyrovnanou partii, góly padaly až od druhé třetiny. Na 1:0 vsítil branku Michal Rohel, ale Opava vzápětí srovnala a to ve vlastním oslabení vždy správně nabuzeným Přémou Novákem na 1:1. Brankostroj potom už pokračoval pouze ze strany Vítkovic a po gólech opět Michala Rohela, Hanyse Vavrečky, Petra Šmerdy a potřetí Michala Rohela skončil zápas 6:1 pro veterány z Vítkovic.

Sestavy:

Áčko: 12-Tomáš Veltšmíd „G“, 2-Ladislav Gaňa, 3-Josef Pavlík, 6-Josef Haroník, 7-Aleš Grunner, 8-Libor Robenek, 10-Marek Kováčik, 13-Lubomír Šebesta, 15-Radim Vykopal, 20-Tomáš Mitura „C“, 33-Rostislav Michalík

Trenér: Aleš Grunner

Vedoucí: Tomáš Mitura

Béčko: 1-Martin Čépe „G“, 30-Jan Maceček „G“, 4-Roman Vojtíšek, 5-Patrik Kubečka, 6-Tomáš Matlenga, 10-Michal Jánoš, 11-Martin Trojan „C“, 13-Michal Rohel, 14-Roman Labský, 15-Petr Tomeček, 16-Jan Krupička, 17-Petr Šmerda, 18-Marcel Ferda, 20-Jan Vavrečka, 70-Jaroslav Střondala

Trenér:---

Vedoucí: Petr Tomeček

Po úvodním dvouzápasovém turnaji rytíř Vítek obklíčil tabulku nahoře Béčkem a dole Áčkem. Za Áčko pevně věřím, že v nadcházejícím turnaji konaném 15.10.2011 v Opavě si spraví reputaci a Béčku přeji úspěšné pokračování dobře rozjeté ligy.

Zápis z turnaje: Radim Vykopal