Vítkovické ženy doma drtily soupeřky

18. října 2010, Redakce

Vítkovické ženy měly o víkendu na programu domácí dvojkolo a rozhodně si jej užily. V obou zápasech doslova demontovaly soupeře a na cestu domů na sever Čech jim naložily hromady gólů. Zatímco v sobotním souboji s nováčkem z Trutnova se výraznější výhra čekala, nedělní demolice ambiciozního Liberce byla poměrně překvapivá, o to více je ceněná.

1.SC WOOW Vítkovice – FBK 001 Trutnov 12:2 (2:1, 5:1, 5:0)

V sobotním zápase čekal na Vítkovice tým Trutnova. Nováček soutěže je zatím bez bodu a spíše ve své premiérové sezóně sbírá zkušenosti, rovněž také výrazné příděly branek. Nejinak tomu bylo i v duelu s ženami Vítkovic, které potvrdily roli favoritek a utkání jednoznačně vyhrály.

Trutnov se ze začátku utkání soustředil na pozornou defenzivu a dokud mu stačily síly, dokázal nápor Vítkovic jakžtakž odvracet. Vedení se však dočkaly Vítkovice záhy, když ve třetí minutě prokázala buldočí zarputilost Tamara Hašová a míček doslova dotlačila do brány. Na 2:0 zvyšovala velice podobně svou premiérovou brankou v dresu Vítkovic Denisa Ferenčíková. Vedení Vítkovice uklidnilo možná až příliš a ačkoli si vytvářely tutové šance, lehkovážnost v jejich zakončování nezůstala nepotrestána. Hostující Hejnová chytře odrazila z nulového úhlu míček o debutující Annu Meichsnerovou a snížila na 2:1. Do konce třetiny se již skóre i díky výborně chytající hostující gólmance nezměnilo a do kabin tak šly Vítkovice s hubeným náskokem.

Druhá třetina už pak naplnila papírové předpoklady a Vítkovice svého soupeře začaly jasně přehrávat a také bavit diváky. Nejprve po kombinaci celého útoku dávala do odkryté branky Veronika Enenkelová. Poté se chytře prosadila Hana Sládečková. Hostující hráčky přeci jen ještě dokázaly skórovat, a to díky nedůrazu Vítkovic při obranné standartce, to ovšem bylo z jejich strany po tento zápas vše. Naopak se po nahrávce Tamary Hašové, která v utkání doslova řádila, trefila Sylva Gaidová. A po vtipném přiťuknutí Pastuškové dávala sedmý gól střelou Denisa Ferenčíková.

Ve třetí třetině se navyšovalo skóre a premiéru v extralize si připsala vítkovická Tereza Voláková. Aktivní v tomto byly všechny formace, desítku jako správná kapitánka zařídila Tamara Hašová a když deset vteřin před koncem uzavřela gólový účet Monika Léblová, svítilo na ukazateli skóre 12:2.

branky a nahrávky: Hašová (Macurová), Ferenčíková (E.Sládečková), Enenkelová (Kuzmíková), H.Sládečková (Kovalská), Gaidová (Hašová), Ferenčíková (Pastušková), Macurová (Hašová), Gaidová (Hašová), H.Sládečková (Vašíčková), Hašová, Macurová (Hašová), Léblová (Pastušková) – Hejnová, Romančáková (R.Kubíčková)

sestava Vítkovic: Meichsnerová – Vobořilová (41. Voláková), Novakovská, Skalíková, Niemcová, Vašíčková, Kovalská – Hašová, Macurová, Gaidová – Pastušková, Kuzmíková, Enenkelová (41. Léblová) – Ferenčíková, H.Sládečková, E.Sládečková

1.SC WOOW Vítkovice – Prestige Management FBC Liberec 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)

V neděli čekal na Vítkovice možná dosud nejtěžší soupeř. Ambiciozní tým Liberce. Utkání začalo v ostrém tempu, šance se střídaly na obou stranách. Ty vyloženější měli v úvodu hosté, ale Koníčkovou i Paulovičovou vychytala gólmanka Lenka Kubíčková. Ta svou svatyni v neděli začarovala dokonale a liberecké útočnice přiváděla doslova k šílenství. Odměnou za její výborný výkon pak byla závěrečná nula na kontě inkasovaných branek.

Do útoku se Vítkovice rozjížděly pomaleji, ale o to přesněji. V deváté minutě prokázala svou zarputilost Andrea Pastušková a dotlačila míček do sítě. Za pět minut později prokázala stejná hráčka i technické kvality a po krásné individuální akci nabídla gól na zlatém podnose Míši Kuzmíkové a ta nezaváhala. V závěru třetiny pak přidaly Vítkovice dvě branky, které zřejmě definitivně daly zapomenout Liberci na jakýkoli úspěch v tomto utkání. Nejprve využila zaváhání hostující gólmanky na svůj věk velmi zkušeně Veronika Enenkelová a za další minuty su střelou z levého křídla „20 nad led k tyči“ prosadila Eva Sládečková. Úvodní dějství tak skončilo pro Vítkovice s luxusním náskokem 4:0.

Ve druhé třetině se přeci jen tempo hry trochu zklidnilo. Vítkovice se zaměřily na pečlivější defenzivu, ze které vyrážely trestat snahu soupeře o návrat do utkání. Poté co předvedla několik výborných zákroků Kubíčková natáhla ke střele z pravého křídla Sylva Gaidová a angličanem zvýšila na 5:0. Šestý a velmi pěkný gól pak přidala Hana Sládečková, která obkroužila branku a zavěsila přímo do šibenice.

Závěrečná třetina pak nabídla Vítkovickou exhibici. Domácí hráčky dále rozebíraly obranu Liberci a v defenzivě si počínaly pozorně a navíc s kralující gólmankou. I do útoku to šlapalo jako hodinky. Po několikerém opětovném závaru na brankovišti se nejlépe zorientovala Sylva Gaidová a zvýšila na 7:0. Tatáž hráčka v 52. minutě zkompletovala hattrick, když po akci Zuzany Macurové a přesné nahrávce už nešlo nedat. Definitivní podobu výsledku pak dal ťukes na jeden dotek v podání útoku Ferenčíková, Eva Sládečková a zakončující Hana Sládečková

Vítkovice tak rozdrtily Liberec po kolektivním a nadšeném výkonu 9:0. Po šesti kolech extraligy zůstávají jako jediný tým bez ztráty bodu a v tabulce jim patří druhé místo za vedoucí Bohemkou, která má však odehráno o zápas více. Potvrzením velmi dobrého vstupu do soutěže je i to, že po šesti kolech extraligy vede kanadské bodování soutěže vítkovická Andrea Pastušková a gólmanka Lenka Kubíčková vychytala už dvě čistá konta a drží si na florbal nebývalou úspěšnost zákroků 95%!

branky a nahrávky: Pastušková (Kuzmíková), Kuzmíková (Pastušková), Enenkelová (Pastušková), E.Sládečková (Vašíčková), Gaidová (Hašová), H.Sládečková (Ferenčíková), Gaidová (Hašová), Gaidová (Macurová), E.Sládečková (H.Sládečková)

sestava Vítkovic: Kubíčková – Vobořilová, Novakovská, Skalíková, Niemcová, Kovalská, Vašíčková – Macurová, Hašová, Gaidová – Enenkelová, Pastušková, Kuzmíková – H.Sládečková, Ferenčíková, E.Sládečková