Vstřelené góly ženou k lepšímu výkonu každého“

14. prosince 2019, VG

Třemi brankami se při výhře 12:4 nad Českou Lípou blýskl v utkání 17. kola Superligy Rytíř Marek Bräuer. „Do týmové kasy většinou přispívá Hajuš za hattricky, tak jsem mu teď trochu před Vánocemi ušetřil a vzal to na sebe,“ smál se Marek Bräuer.

Marku, první třetina byla z vaší strany zase „jalová“ - potřebujete delší čas na rozjezd ?
Máte pravdu, poslední dva až tři zápasy jsou naše první třetiny hrozné, ale neřekl bych, že je to tím, že bychom se nějak dlouho potřebovali rozjíždět. Pokyny jsou vletět co nejaktivněji do začátku utkání, no a místo nasypání gólů do soupeřovy branky nás trestají nekompromisně z brejků, shodou okolností to poslední zápasy vychází zrovna na první třetiny.
Od druhé třetiny jste dominovali. Pamatujete, že by soupeř neměl ve statistikách jedinou střelu na branku za třetinu, jak se stalo v poslední části ?
Upřímně jsem se tuto statistiku dozvěděl až od Vás Tlak jsme měli enormní, ale přece jenom jsem se domníval, že nějaká střela tam byla. Nepamatuji jiný konkrétní zápas, kde by soupeř vůbec nevystřelil za celou třetinu.
Povedl se vám hattrick. To musí být dobrá psychická vzpruha před klíčovou částí sezony, což ?
To teda jo, vstřelené góly ženou k lepšímu výkonu každého. Do týmové kasy většinou přispívá Hajuš za hattricky, tak jsem mu teď trochu před Vánocemi ušetřil a vzal to na sebe
Trenér Brus po utkání hlásil, že forma je. Cítíte to taky tak ?
Ještě to není maximum toho, co umíme, ale vzhledem k neúplné sestavě zapříčiněné zraněními mají naše výkony vzrůstající tendenci, hlavně co se týče do útoku, teď je třeba ukázat to nejlepší a bodovat proti Chodovu a Mladé Boleslavi a pak hurá na Storvretu
S výhledem na Champions cup v Ostravě - asi by to chtělo ještě zapracovat na prvních třetinách, protože proti výjimečným soupeřům by se vám manko asi dohánělo špatně, ne ?
Máte pravdu, ovšem teď si zkoušíme hned od 1. třetiny systém totálního napadání, který nese rizika rychlých brejků a gólů, které soupeř bohužel trestal. Na Poháru mistrů nebudeme lítat jak „bez občanky“ a budeme vycházet z co nejvíc zabezpečené obrany, protože nepříznivý stav po 1. třetině se Storvretou by se otáčel horko těžko.