S čistým štítem. Rytířky postoupily po čtyřech výhrách nad Bulldogs do semifinále

12. března 2024, Michal Dannhofer

Rytířky čekají na soupeře pro semifinále

Nejkratší možnou cestou se Rytířky dostaly do semifinále ČEZ Extraligy. Na půdě Bulldogs Brno totiž zapsaly také druhé vítězství poměrem 5:3 a velmi rychle se tak dostaly do druhého kola play off.

Druhý zápas byl podobně jako ten první velmi ofenzivní z obou stran, Vítkovice dobře začaly a po deseti minutách vedly 3:0, což donutilo Bulldogs k oddechovému času. Sympaticky hrající soupeř ale zápas nezabalil a postupně se dostal zpět do herní zóny.

Ve 47. minutě to bylo o jedinou branku, poté se ovšem znovu zadařilo Michaele Šponiarové, která prožila v Brně velmi povedený víkend.

Společně s Rytířkami už postoupily do semifinále florbalistky Chodova a FBC Ostrava. Soupeřkami Rytířek v semifinále play off ČEZ Extraligy budou buď florbalistky FBC Ostrava anebo vítěz ze čtvrtfinálové série mezi Tatranem Střešovice a Olomoucí, která je zatím 3:1.

Z pozice vítěze základní části bude volit Chodov, datum jeho volby se odvíjí od konečného výsledku poslední série.