Rytíři padli se ctí. Do Superfinále postupuje po výhře 4:3 v prodloužení Mladá Boleslav

08. dubna 2024, Michal Dannhofer

Rytířům patří bronzové medaile

Velká semifinálová série je u konce, žel se špatným výsledkem pro Vítkovice. Rytíři totiž svou pouť play off Livesport Superligy končí před branami Superfinále a O2 Arény. Rozhodl o tom obránce Mladé Boleslavi Filip Zakonov, který vstřelil vítěznou branku v sedmém utkání semifinále.

Utkání o všechno začala lépe Mladá Boleslav a ve druhé minutě šla do vedení díky brance Zakonova, bleskově ale reagoval Rostislav Gattnar.

Rytíři nesložili zbraně ani ve druhé třetině, kdy se Boleslav dostala do vedení 3:1. Dokázali totiž znovu vyrovnat a po brankách Zubka a Jankovského muselo rozhodovat prodloužení.

To trvalo necelé tři minuty. Poté totiž obránce Mladé Boleslavi Filip Zakonov našel mezeru v předbrankovém prostoru a svůj backhandový pokus namířil přesně.

Do BigBoard Superfinále florbalu 2024 tak postupuje Mladá Boleslav, Rytíři získali za ročník 2023/2024 bronzové medaile.