Ženy zahájily sezónu čistým kontem proti Olomouci, na Hané zvítězily 5:0

11. září 2023, Michal Dannhofer

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5

První soutěžní utkání v novém florbalovém ročníku mají za sebou ženy Vítkovic. Ty čekal na úvod nepříjemný výjezd na palubovku Olomouce, která potvrdila, že se s ní v průběhu sezóny bude muset počítat. Po dvě třetiny byla velmi vyrovnaným soupeřem, Rytířky nakonec zvítězily 5:0. Brankářka Nikola Příleská potřebovala k čistému kontu 17 úspěšných zákroků.

Úvod utkání naznačil, v jakém duchu se zhruba ponese. Olomouc byla oproti minulým zápasům ještě aktivnější a důslednější, v kombinaci s tím, že se jednalo o první utkání sezóny, po kterém navíc následuje účast na Champions Cupu, se vítkovický stroj rozjížděl o něco pomaleji.

Úvodní branku Rytířek dala symbolicky nová kapitánka Sára Seevaldová, a to proti týmu, kde svou extraligovou pouť začala, po chvíli se pak prosadila Matýsková, přičemž první bod ve Vítkovicích si připsala Lotyška Simona Grāpēna.

Olomouc si svou aktivitou vysloužila několik zajímavých šancí, které ovšem s klidem Rytířky vychytala Nikola Příleská, anebo si dobře postavila tyče a Olomouc zamířila pouze do brankové konstrukce. Nicméně nulový počet inkasovaných branek jistě potěší.

Ve druhé třetině otevřela svůj střelecký účet ve Vítkovicích po křižném pasu Kabelková, což byl jediný zásah ve druhé části.

Ve třetí třetině odehrály Vítkovice nejlepší herní part, v krátkém sledu po sobě se prosadily Staňková se Seevaldovou a Rytířky měly zdaleka nejlepší kontrolu hry.

V celém utkání tak zvítězily 5:0 a pozitivně se naladily na utkání proti Zugu. V následujících dvou týdnech totiž odehrají zápasy čtvrtfinále Champions Cupu.

FBS Olomouc - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5
branky: 10. Sára Seevaldová, 14. Tereza Matýsková, 39. Jessica Kabelková, 46. Šárka Staňková, 46. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 28 - Nikola Příleská 17; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:2

FBS Olomouc: H. Kuchařová - Baumgartner, Hlaviznová, Z. Kuchařová, Soušková, Šablaturová, Zmrzlá, Brančíková - Reimerová, Suchánková, Cholinská - Zerzánová, Pešavová, Řeháková - Hegingerová, Vaculová, Horčičková - Mrázková, Zhébalová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Matýsková, Kubalčíková, Staňková, Lenfeldová, Planková, Willmannová, Hrobařová, Smetanová - Kabelková, Sikorová, Grāpēna - Kubečková, Hyršová, Maroszová - Šponiarová, Seevaldová, Husková - Gajdošová