Muži stále stoprocentní

10. října 2016, Vlaďka Zoubková

Množství promarněných příležitostí na obou stranách, ale tři body jsou doma!

Úvod zápasu byl ve znamení nepřesností na vítkovické straně. Lukáš Souček se pěkně zapotil, zejména při šancích Marvánka, Svatoše či Časara. Stav zůstal nezměněn do 15. minuty, kdy se na druhé straně po přihrávce Jana Šebesty nemýlil Lukáš Hájek. Branka domácí uklidnila, navíc dostali možnost početní výhody, po faulu sparťanského Prunera. Přesilovku Vítkovice využily, po asistenci Lukáše Hájka skóruje Josef Rýpar – 0:2.

Oba gólmani předváděli výborné zákroky. Ve 27. minutě kapituloval Lukáš Souček, po přesné trefě Ondřeje Svatoše, o minutu později se musel ohánět po nepříjemné střele Bíny. Na druhé straně čaroval Kotouček po šancích Matejčíka s Rýparem. Hra nabírá na tempu, přibývají šance na obou stranách. Klobouček inkasuje potřetí, opět je u toho Lukáš Hájek, když vybízí ke skórování Adama Delonga, ten jeho nabídku využívá. Hosté se snaží srovnat krok díky Vránovi, Souček opět na svém místě. Na druhé straně se zapotí Klobouček po šancích Hájka a Matejčíka s Neherou, ale skóre se do konce druhé části nemění.

Do závěrečné periody vstupují domácí zostra, po spolupráci s Markem Matejčíkem se do listiny střelců zapisuje Marek Bräuer – 4:1. Přesilovku si zahraje naopak Sparta a také s úspěchem. Autorem snížení na 4:2 je Jakub Vrána. O půlminuty později se hosté dostávají na dostřel po kombinaci Jaroš - Ujhelyi a snižují na rozdíl jediné branky. Navlas stejný scénář píšou Vítkovice. Po nedovoleném zákroku Marvánka zahrávají přesilovku, Václav Komačka ji využívá. Slepeným gólem o necelou minutu později skóruje po přihrávce Marka Matejčíka střelec Marek Bräuer a vrací modrým tříbrankový náskok. Konec zápasu se nese ve znamení dalších dvou přesilovek pro Vítkovice, skóre ovšem zůstává stejné.

Vítkovice porážejí Spartu stejným poměrem, jako předchozího domácího soupeře FBC Ostrava. Zajímavý zápas byl ve znamení povedených zákroků obou brankářů a zároveň nepřesností střelců v koncovce.

Další domácí souboj zažije Dubina již tuto sobotu, a to reprízu posledního Superfinále! Nenechte si ujít atraktivní zápas proti úřadujícímu mistrovi FAT PIPE FLORBAL CHODOV! Začátek v 17:00.

5.kolo, sobota 8. října 2016
6:3

1. SC TEMPISH Vítkovice

Souček (Blakala) – Jankulár, Komačka, Mertha, Nehera, Švajný, Ivan – Firda, Jan Šebesta, Rýpar – Gál, Pešat, Hájek – Bräuer, Matejčík, Jurdzin – Delong, Matúš, Krejčíř.

Acema Sparta Praha

Kotouček (Mart. Beneš) – Kadoch, Ježek, Marvánek, Mart. Rebro, Koščo – Ujhelyi, Vrána, Zouzal – Hartman, Bína, Košir – Jaroš, Rodina, Svatoš – Krejča, Časar, Pruner – Kalaš.

Branky a nahrávky: 15. Hájek (Jan Šebesta), 18. Rýpar (Hájek), 34. Delong (Hájek), 41. Bräuer (Matejčík), 52. Komačka (Delong), 53. Bräuer (Matejčík) – 27. Svatoš (Vrána), 47. Vrána (Časar), 47. Ujhelyi (Jaroš). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Střely na branku: 31:17. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Hájek (VIT) – Jakub Vrána (SPA)

Ohlasy po zápase

Komentář trenéra domácích, Pavla Bruse: "Hajuš nehrál špatně, ale tak jako vždy jsme měli v bráně zeď a to dnes rozhodlo. Sezóna začíná v únoru a my máme hodně co zlepšovat. Po náročným tréninkovém týdnu jsme dnes byli utaveni a v laktátku od 1. minuty. Pozitivní je, že jsme byli v našich šancích chladnokrevní. Děkujeme soupeři a přejeme klidnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů, Radka Skaličky: "V první řadě gratulace Vítkovicím ke třem bodům, výkon jsme podali kvalitní, ale neproměnili jsme velké množství šancí. Herně se od tohohle zápasu odrazíme dále a věříme, že se nám bude dařit i střelecky."

Zápasy

Neděle 25.9.2022

Čt 6.10.Pardubice - Vítkovice 18:00
Po 10.10.Bohemians - Vítkovice 17:10

Bleskovky

Zrušené tréninky 28.09.

Ve středu 28.09.2022 jsou zrušené tyto tréninky: brankářské minipřípravka, elévové, elévkyně, mladší žákyně, starší, žákyně, juniorky
Čt 22.9.

Zrušené trenéniky 16.9.

Z důvodu zápasu mužů Vítkovice - K.Vary jsou zrušené všechny mládežnické tréninky na SC Dubina. Děkujeme za pochopení