Muži v prvním osmifinále Poháru nezaváhali

22. října 2015, Vlaďka Zoubková

Vítkovice naplno bodovaly na hřišti FbC Asper Šumperk.

Návštěva Vítkovic byla pro FbC Asper Šumperk velkou událostí. Kdy se diviznímu týmu podaří konfrontace s šestinásobným mistrem ČR? Šumperk je v osmifinálové fázi pohárového pavouka jediným neelitním mužstvem. K tomuto úspěchu se dopracovali například výhrou nad týmy Zlín Lions nebo P.E.M.A. Opava.

Vítkovice jako loňský semifinalista naskočily do Poháru České Pojišťovny až nyní, v 6. kole. V loňském ročníku nechybělo mnoho a doplnily by klubové ženské kolegyně při finále v Opavě. V semifinále s brněnskými Bulldogs přišly Vítkovice 12 vteřin před koncem o vedení 3:2 gólem Luďka Ondráčka, v první minutě prodloužení dokonal pohromu Jiří Koutný a z účasti ve finále se radovalo Brno.

Vítkovičtí nechali doma některé opory, jako např. Součka, Hubálka nebo zraněného Jastřembského, naopak svůj první soutěžní zápas sezóny odehrál uzdravený Marek Bräuer. Více než tři stovky diváků v hale místního gymnázia jásalo nadšením při úvodní brance domácího Asperu, když střela Chladila skončila nešťastně za zády vítkovického Luptáka. Radost šumperských netrvala dlouho, v 8. minutě se o vyrovnání postaral Jakub Vilím. O čtyři minuty později zvýšil na 1:2 Lukáš Hájek, když proměnil trestné střílení. Na konci třetiny upravili skóre slepenými góly Lukáš Řezanina s Janem Šebestou, a tak se šlo do šaten za stavu 1:4.

V druhé třetině hráči v bílém potvrzovali roli favorita, ale také Asper ukázal, že umí bojovat a střílet branky. Během prostřední části proměnili dvě gólové šance, za Vítkovice se do střelecké listiny zapsal Jan Šebesta, Martin Nehera a třikrát Ladislav Gál.

Do posledního dějství pohárového osmifinále se vstupovalo za stavu 3:9. Obraz hry se nezměnil, Vítkovice kontrolovaly zápas, domácí statečně odolávali. Stejně jako ve druhé třetině padlo do sítě Šumperka pět branek zásluhou Marka Bräuera, Jana Šebesty, Jakuba Vilíma, Josefa Rýpara a skóre zakončil svým čtvrtým gólem Ladislav Gál. Také Asper se dokázal opět dvakrát prosadit, v hledišti se tak po zásluze tleskalo všem protagonistům večerního představení. Po výsledku 5:14 se z prvních bodů v osmifinálové skupině ale radovali hosté z Vítkovic.

Nejlepší hráči: Martin Vašíček (FbC Asper Šumperk), Ladislav Gál (1. SC Vítkovice).

Další pohárový zápas čeká Vítkovice 11. listopadu na ČPP Areně proti FBC Ostrava. Generálku si oba týmy vyzkoušejí nejbližší středu při superligovém derby na Dubině, začátek zápasu stanoven na 17:15. Neváhejte a přijďte o svátečním dnu vytvořit skvělou atmosféru!

6.kolo, středa 21. října 2015
5:14

FbC Asper Šumperk

Vašíček (od 28. minuty Byvan) (Malínek) - Šíma, Venouš, Paloušek, Mrázek, Trávníček, Chladil, Zapletal, Křivohlávek, Gruntorád, Maus, Matěj, Kováč, Dohnal, Pudil, Zach, Jáně F., Štúr

1. SC TEMPISH Vítkovice

Lupták (od 48.minuty Blakala) - Jankulár, Šebesta Jan, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Hájek, Pešat, Bräuer, Matejčík

Branky a nahrávky: 01:34 Daniel Chladil, 28:57 Petr Matěj (Michal Šíma), 35:41 Michal Šíma (Jiří Trávníček), 43:21 Daniel Chladil (Martin Pudil), 47:32 Daniel Venouš (Jan Štúr) - 07:08 Jakub Vilím (Lukáš Pešat), 11:43 Lukáš Hájek, 18:57 Lukáš Řezanina (Ladislav Gál), 19:35 Jan Šebesta (Lukáš Pešat), 25:49 Ladislav Gál (Lukáš Řezanina), 26:00 Jan Šebesta (Petr Jankulár), 27:24 Ladislav Gál (Lukáš Hájek), 32:07 Martin Nehera (Marek Bräuer), 38:24 Ladislav Gál (Josef Rýpar), 40:19 Marek Bräuer (Marek Matejčík), 45:10 Jan Šebesta (Lukáš Pešat), 48:08 Jakub Vilím (Josef Rýpar), 52:05 Josef Rýpar, 54:21 Ladislav Gál (Petr Jankulár). Rozhodčí:Lukáš Svrček - Radim Waliczko Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 323. Střely na branku: 16:50. Po třetinách: 1:4, 2:5, 2:5.

Ohlasy po zápase

Michal Šíma, hrající trenér Šumperka: "Jsme především rádi za takový počet diváků, doufám, že se jim zápas líbil. My jsme rádi za konfrontaci s velkým florbalem, myslím, že jsme byli celkem důstojný soupeř. Díky za fér utkání Vítkovicím."

Jan Vavrečka, trenér Vítkovic: "Hrálo se ve vynikající divácké kulise a soupeř podal velmi bojovný výkon. Pro nás dobrá příprava na sobotní ligový zápas."

Mini přípravka 14.12.22

POZOR Mini přípravka ve středu 14.12.2022 je posunuta od 16:15 do 17:15. Děkujeme za pochopení
Čt 8.12.2022

7. 12. bez tréninků

Ve středu 7. 12. se nebude konat brankářský trénink od 17:30 - 18:30 z důvodu pohárových zápasů mužů a žen