Divoké derby na Dubině přineslo výhru 9:7, Rytířky tak Extralize žen nadále vládnou

9. ledna, Michal Dannhofer

Poměrně divoké bylo první letošní ženské derby mezi Vítkovicemi a FBC Ostrava odehrané na Dubině. Padlo v něm šestnáct branek a Vítkovice nakonec zvítězily 9:7. Kaňkou na zápase je zranění hostující kapitánky Nely Škopkové, které přejeme brzké uzdravení.

17.kolo, sobota 8. ledna
9:7

1. SC TEMPISH Vítkovice

Příleská - Ďuríková, Janatková, Horečková, Maroszová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Šebestová, Planková, Hyršová, Feiková

FBC ČPP Ostrava

Tomšová - Vrlíková, Zagórska, Rybičková, Hurníková, Středulová, Sigmundová, Chalupová, Blažková, Gálová, Škopková, Zuzaníková, Pudišová, Niemczyková, Mlejnková, Bínová, Galnorová, K.Hudáková, P.Hudáková

Branky a nahrávky: 6.Trošková (Husková), 6.Staňková (Buczek), 8.Seevaldová (Husková), 11.Maroszová, 25.Husková, 30.Seevaldová (Ďuríková), 39.Cholinská (Buczek), 40.Cholinská (Maroszová), 56.Maroszová (Buczek) - 5.Zagórska (Mlejnková), 19.Pudišová, 36.Rybičková, 39.P.Hudáková (Mlejnková), 40.Zagórska (Bínová), 45.P.Hudáková (Mlejnková), 53.Pudišová. Rozhodčí: Lišková, Zamazalová. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 139.

Reportáž

První minuty ukázaly, jak by se zápas mohl odehrávat, a to převahu Vítkovic, nicméně bylo to FBC, které šlo do vedení zásluhou dvojice Mlejnková – Zagórska. Rytířky ale reagovaly dvěma bleskovými góly a po zásazích Troškové a Staňkové se misky vah přetočily. Po kratší odmlce se navíc trefily také Seevaldová s Maroszovou a Vítkovice rázem vedly 4:1.

Poslední slovo v první části měla hostující obránkyně Linda Pudišová, když předtím FBC nevyužilo přesilovou hru.

První polovina druhé třetiny byla rovněž v režii domácího týmu, který dalšími dvěma góly navýšil vedení na 6:2. Přesto nebylo rozhodnuto, což se ukázalo v závěru třetiny, kdy se prosadily Rybičková s Paulínou Hudákovou. Za 13 sekund ale dala branku Cholinská a Vítkovice znovu vedly o tři branky.

Oba týmy se navíc prosadily ještě v poslední minutě druhé třetiny, a tak po čtyřiceti minutách vedly Vítkovice 8:5. Třetí část přinesla nejprve vyloučení Novotné, které ale FBC nevyužilo, v průběhu přesilovky měly Vítkovice rovněž neúspěšnou možnost trestného střílení.

Ve 45. minutě snížila Paulína Hudáková, o osm minut později dostala FBC do kontaktu Pudišová. Poslední slovo ale měla Maroszová, která využila plodnou spolupráci s Dominikou Buczek.

Vítkovice tak pokračují ve své sérii neporazitelnosti.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník: „Bylo to drama, ale dramata jsou fajn. Myslím si, že pro diváky a samotnou je to fajn, že zápasy jsou takto vyrovnané. Nám se povedl vstup do utkání, kontrovali jsme hru a vypadalo to, že budeme mít navrch, ale nakonec jsme dostali gól a trochu si to zkomplikovali. Vypadli jsme ale z role, neudrželi jsme se na pozitivní vlně, trochu nám chyběla na lavičce a ve hře taková pozitivní svěžest. Soupeř se naopak snažil, tlačil se do zakončení, což mělo za následek, že byl v zápase, a nakonec se dostal na dostřel. Proto jsme to pak museli uhrát vůlí, protože to nás nebylo úplně ideální a my to víme.“

Zápasy

Neděle 23.1.2022

Čt 27.1.Ostrava - Vítkovice 17:00
Ne 30.1.Chodov - Vítkovice 17:00

Bleskovky

Mini přípravka 15.12.21

POZOR Mini přípravka ve středu 15.12.2021 je posunuta od 16:00 do 17:00. Důvodem změny je pohárový zápas mužů
Po 13.12.2021

Zrušené tréninky 19.11.

POZOR V pátek 19.11.2021 jsou zrušené všechny tréninky na SC Dubina. Důvodem je víkendová akce na hale (pátek až neděle)
So 13.11.2021

Mini přípravka 17.11.21

POZOR Mini přípravka ve středu 17.11.2021 je zrušena. Důvodem změny jsou zápasy mužů a žen