Nováček dostal 17 branek. Rytířky vedou Extraligu žen

26. září 2022, Redakce

Vítkovické Rytířky zapsaly třetí výhru v sezoně a osamostatnily se na čele extraligové tabulky. Nováčka soutěže z Liberce porazily poměrem 17:1, když se mu nepovedlo navázat na sympatické výkony z úvodních dvou kol soutěže.

Utkání mezi Rytířkami a Libercem se rozhodlo v první třetině. Již ve 12. minutě totiž Rytířky vedly 6:0 a ve zbytku zápasu bylo třeba hrát z obou stran především o prestiž. Tu zajistila Liberci čestným gólem Nováková, nicméně první dvacetiminutovka nakonec skončila s dílčím skóre 9:1.

Potěšitelné bylo, že hned první branku Rytířek vstřelila Michaela Kubečková, která se do extraligového kolotoče vrátila téměř po roce poté, co vyléčila zranění ramene z předchozího světového šampionátu žen. Své první extraligové trefy zaznamenaly také Eliška Willmannová s Terezou Matýskovou. Znojemská odchovankyně Willmannová se prosadila hned dvakrát.

V dalším průběhu utkání Vítkovice potvrdily svou převahu a dovedly utkání do vítězného konce poměrem 17:1. Na čele Extraligy žen se tak osamostatnily se ziskem 9 bodů ze tří zápasů.

Jiří Gurkovský: „Utkání to bylo hlavně o hlavě. Po první třetině, která vyzněla jednoznačně v náš prospěch, ať už herně nebo střelecky, tak jsme museli motivovat holky k tomu, aby podaly maximální výkon. Celkově jsme se zaměřili na dílčí cíle, které vyplývaly ze hry, celkově spokojenost, protože jsme nastříleli hodně gólů, ale víme, že tento výkon by se silnějším soupeřem nemusel stačit. “

1. SC TEMPISH Vítkovice - Crazy girls FBC Liberec 17:1
branky: 5. Michaela Kubečková, 6. Šárka Staňková, 7. Denisa Hyršová, 8. Sára Seevaldová, 12. Šárka Staňková, 12. Anna Dobešová, 14. Sára Seevaldová, 16. Vendula Maroszová, 18. Vendula Maroszová, 24. Barbora Husková, 29. Vendula Maroszová, 29. Tereza Matýsková, 30. Vendula Maroszová, 33. Barbora Husková, 41. Eliška Willmannová, 46. Eliška Willmannová, 52. Nikola Liberdová - 13. Karolína Nováková; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Nikola Příleská 15 - Kateřina Dlouhá 12, Adéla Malkusová 17; po třetinách: 9:1, 5:0, 3:0;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Šponiarová, Kubečková, Maroszová, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Avonds, Seevaldová, Husková, Hrobařová, Husková, Lenfeldová, Liberová, Barvíková, Hyršová, Dobešová a Willmannová

FBC Liberec: Dlouhá (30. Malkusová) - Šánová, Muchová, Valešová, Müllerová, Rumlová, Urbanová, Fofová, Kvapilová, Žapková, Nováková, Žbánková, Opic, Novotná, Vlachová a Šmídková