V Lípě není snadných tří bodů. Rytíři přesto vezou výhru 6:3

27. ledna 2023, Michal Dannhofer

FBC 4CLEAN Česká Lípa – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6

Vítkovičtí Rytíři mají za sebou kompletní trip po hřištích soupeřů. Jeho poslední kapitolu napsali v České Lípě, kterou díky hattricku Adama Zubka porazili 6:3.

V České Lípě se obecně nehraje snadno a Rytíři se o tom znovu přesvědčili. Skóre otevřel na začátku páté minuty Zubek, který tak započal cestu za hattrickem, za padesát sekund ale srovnal Kouba, a tak musel Zubek skórovat podruhé, v první třetině se k němu přidal ještě Delong, který využil přesilovou hru.

Za Lípu snížil Tichý, což domácím vlilo krev do žil. Na hřišti se přitvrdilo, domácí florbalisté cítili, že mají šanci na body a po srovnání Pešky se šlo podruhé do kabin za stavu 3:3.

Rytíři se ale k těžké zkoušce postavili čelem. Na začátku třetiny využil brejk Zubek, další branky padly až v samém závěru utkání, kdy se prosadili Martin Gattnar a Matejčík.

Ohlasy po zápase

Tomáš Martiník:„Zápas nebyl z naší strany úplně povedený. Sešly se ty nejhorší možné věci: efektivita v útoku a v obraně. Naštěstí to dopadlo dobře. Nicméně jsme Lípu dostali do zápasu, udržela se v něm a začala být ještě více důraznější. Ve druhé třetině jsme to úplně neustáli, naštěstí ve třetí třetině nám padl brejk a poté jsme se snažili hrát kontrolovaně, ale pořád tam byly nějaké mezery. Nejsme příliš spokojeni, cestou domů bude určitě čas přemýšlet.“

Branky a nahrávky

FBC 4CLEAN Česká Lípa - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6
branky: 5. Albert Kouba, 18. Milan Tichý, 30. Jan Peška - 5. Adam Zubek, 10. Adam Zubek, 15. Adam Delong, 42. Adam Zubek, 60. Martin Gattnar, 60. Marek Matejčík; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 210; zásahy brankářů: Marek Netopilík 19 - Lukáš Souček 10; po třetinách: 2:3, 1:0, 0:3;

FBC Česká Lípa: Netopilík - Štěrba, Mlejnek, Kalec, Slaný, Tichý, Stárek - Jirsa, Peška, Krajcigr - Kopič, Pekárek, Vavruška - Dzierža, Kouba, Trčka - Staněk

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Sidunov, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Kaleta, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Palčinský, M. Gattnar - Slončík