Kontrolovaný výkon přinesl tři mečboly. Rytíři mohou být už v neděli semifinalisty

18. března 2023, Michal Dannhofer

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9

Rytíři mají po sobotním třetím čtvrtfinále proti BLACK ANGELS k dispozici tři mečboly na ukončení série, což se jim tedy stále může povést v nejkratší možné době. Výjezdní třetí utkání v Lounech totiž ovládli poměrem 9:3.

Oproti zápasům na Dubině byl viditelný zásadní rozdíl v koncentraci Rytířů. Ti svého soupeře vůbec nepustili do vedení a v průběhu celého utkání dovolili vyrovnání pouze po úvodní brance Fukaly, o které se postaral Hanák.

Ještě v první třetině vrátil Rytířům vedení Šebesta, a to postupně narostlo do stavu 6:1. Na začátku třetí třetiny se sice dvakrát prosadil Matouš Burian, avšak následovaly dva zásahy Pažáka a skóre uzavřel kapitán Marek Matejčík.

Vítkovice tak po výhře 9:3 vedou v sérii již 3:0 a v neděli budou mít možnost ve Kbelích celou sérii ukončit.

Branky a nahrávky

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice  3:9
branky: 8. Radek Hanák, 44. Matouš Burian, 46. Matouš Burian - 4. Lukáš Fukala, 15. Jan Šebesta, 25. Štěpán Kaleta, 27. Adam Delong, 34. Jakub Hubálek, 40. Martin Gattnar, 50. Michal Pažák, 56. Michal Pažák, 60. Marek Matejčík; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 390; zásahy brankářů: Ondřej Matiášek 25 - Lukáš Souček 9; po třetinách: 1:2, 0:4, 2:3

Black Angels: Matiášek - Bauman, Obuškevič, Straka, Bouček, Novotný, Fryš, Štyler - M. Boček, M. Burian, J. Boček - Neklan, Renčín, Hromada - Doležal, Hanák, Čáslava - Lubas, Bačinský

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Kaleta, Matejčík - Fukala, Palčinský, M. Gattnar