Tatran nechal na Dubině vizitku. První zápas semifinále získal na svou stranu

25. března 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 2:4

Vítkovické Rytířky v prvním utkání semifinálové série proti Tatranu Střešovice vůbec poprvé v ročníku okusily hořkost porážky. Svého soupeře sice přestřílely poměrem 27:12, avšak po konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 2:4 pro Tatran, který tak získal první bod.

Přitom herně to ze strany Vítkovic nebylo od začátku vůbec špatné, tým pod vedením hlavního trenéra Dušana Dudeška měl převahu, jenže v brance narážel na Moniku Šolleovou. Druhým apsketem pak bylo, že Tatran velmi tvrdě trestal chyby Vítkovic, čehož ještě v první třetině využila Lovíšková.

Na začátku druhé třetiny se prosadila po další individuální chybě obrany Vítkovic Seemannová, na což reagovala snížením Buczek. Na Tatraanu bylo vidět, že si „váží baonku“, pokud bychom použili rétoritku BLACK ANGELS, a tak další branka již ve druhé třetině nepadla.

Tu třetí začaly Vítkovice nejlépe jak mohly, v první její minutě se totiž prosadila Seevaldová a bylo srovnáno. Jenže přesilovou hru Tatranu využila znovu Seemannová a Tatran vedl. Vítkovice měly v posledních osmi minutách utkání tlak, který nedokázaly vyjádřit gólově, a proto měla poslední slovo Simona Korbelářová, a to gólem do odkryté klece.

Jiří Velecký: „První zápas série, který jsme bohužel prohráli. Soupeř byl na něj lépe připraven v hlavách. My jsme se sice také připravovali, ale bohužel to nebylo ze všech stran tak kvalitní, abychom vyhráli. Zítra se musíme zlepšit.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 36. Dominika Buczek, 41. Sára Seevaldová - 18. Barbora Lovíšková, 25. Kateřina Seemannová, 50. Kateřina Seemannová, 60. Simona Korbelářová; rozhodčí: Libor Gavlas - Pavel Hála; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 - Monika Šolleová 25; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmannová, Lenfeldová, Trošková, Ferenčíková, Matýsková, Staňková, Smetanová - Planková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Hyršová, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Liberdová, Kubalčíková

Tatran Střešovice: Šolleová - Gocová, Mechlová, Hermannová, Stůjová, Panešová, Ježdíková - Lovíšková, R. Korbelářová, S. Korbelářová - Seemannová, Krýslová, Želízková - Matějková, Býčková, Kabelková, Bořilová