Rytíří srovnávají krok. Díky skvělé třetí třetině si poradili s Bohemians a je to 1:1

30. března 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 9:4

První dvě třetiny druhého semifinálového duelu nabídly poměrně opatrný, leč velmi tvrdý florbalový zápas, ve kterém bylo očividné, že ani jeden tým nechce inkasovat a vyčkává spíše na chyby soupeře.

To se ovšem razantně změnilo ve třetí třetině, kdy především domácí Vítkovice zapnuly druhý rychlostní stupeň a dokázaly nastřílet hned sedm branek. Oproti tomu soupeř skóroval pouze dvakrát, proto utkání skončilo vysokou výhrou Rytířů 9:4.

Tomáš Martiník: „Dnes jsme vyhráli, takže je to pozitivnější než včera. Na začátku zápasu se nám dařilo lépe v defenzívě, byli jsme přesnější a důslednější a lépe jsme bránili. Snažili jsme se tvořit šance, ale bylo to těžké a museli jsme si to pořádně odpracovat. Rozhodla třetí třetina a náš vstup, kdy jsme lehce odskočili na 5:2, tím jsme zápas dostali na naši stranu a soupeře už dokázali ubránit. Soupeř tlačil a vytvořil brejkové situace, kdy doskočil, ale zvládli jsme to. Jsme rádi, že se nám to povedlo, protože jsme byli v těžké situaci a cítili jsme, že musíme. Zvládli jsme to, stav je 1:1 a pokračuje se v Praze. Musíme navázat na dnešní výkon a doufám, že si z Prahy něco odvezeme. “

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 9:4
branky: 16. Jakub Hubálek, 35. Michal Pažák, 43. Jiří Besta, 47. Adam Delong, 48. Marek Matejčík, 51. Michal Pažák, 54. Jiří Besta, 55. Martin Gattnar, 59. Adam Delong - 25. Karel Petrák, 40. Jakub Buršík, 49. Jan Malič, 52. Filip Forman; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 232; zásahy brankářů: Lukáš Souček 12 - Tomáš Hyršl 10; po třetinách: 1:0, 1:2, 7:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Kaleta, M. Gattnar - Slončík, Palčinský

FbŠ Bohemians: Hyršl - Šebek, Kisugite, Kawulok, Malič, Čihák, Virga, Zezulka, Strnad - Bílek, J. Petrák, Řehoř - Forman, K. Petrák, Buršík - Gajdoš, Hronek, Rozkovec - Dobisík