RYTÍŘKY JSOU MISTRYNĚMI EXTRALIGY ŽEN

16. dubna 2023, Michal Dannhofer

Vítkovice mají sedmý ženský titul

Vítkovické Rytířky se po roční absenci v Superfinále vrátily na tento podnik vítězstvím, což znamená, že získaly svůj sedmý titul v historii. FBC Ostrava porazily 6:4, hattrickem se s Vítkovicemi rozloučila Dominika Buczek, která odchází do Kalmarsundu.

Úvod utkání se Rytířkám moc nepovedl, nicméně poté začaly úřadovat a dostaly se do vedení 2:0. Následně snížila po hezké kombinaci Zagórska, ale Vítkovice se nenechaly vykolejit.

Ve druhé třetině byly lepším týmem a přidaly dvě branky: opět se trefila Buczek, v závěru třetiny pak přidala gól také Husková.

Ve třetí třetině nejprve jistá Příleská chytila trestné střílení, následně Buczek dokončila hattrick a zdálo se, že utkání směřuje k výhře Vítkovice. Jenže FBC se třemi góly dokázalo vrátit do hry, poslední slovo ale měla Maroszová.

Vítkovice tak porazily FBC Ostrava 6:4 a na Dubinu se vrátí se zlatými medailemi.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:4
branky: 13. Dominika Buczek, 16. Michaela Kubečková, 28. Dominika Buczek, 40. Barbora Husková, 43. Dominika Buczek, 50. Vendula Maroszová - 17. Malwina Zagórska, 46. Michaela Mlejnková, 47. Pavlína Bačová, 49. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 2:1 + Paulína Hudáková 4; využití: 1:0; diváků: 10122; po třetinách: 2:1, 2:0, 2:3

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Staňková, Lenfeldová, Trošková, Ferenčíková, Willmannová, Matýsková, Hrobařová - Kubečková, Buczek, Maroszová - Šponiarová, Seevaldová, Husková - Planková, Hyršová, Krzywak - Liberdová, Kubalčíková

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Sigmundová, Vrlíková, P. Hudáková, Rybičková, Gálová, Bínová - Káčová, Mlejnková, Bačová - Pudišová, Kotzurová, Zagórska - Hurníková, Chalupová, Feiková - Zuzaníková, Klubalová, K. Hudáková