Šlágr předvánočního kola patřil Vítkovicím

22. prosince 2019, VG

Pikantní duel druhého se třetím celkem superligové tabulky nabídl program 19. kola soutěže. V Praze vyzval domácí Chodov druhé Vítkovice, které si po tuhé bitvě odvezly tři body za výhru 3:1. Vítězný gól trefil Rytíř Jakub Hubálek v 59. minutě, pojistku přidal v 60. minutě Marek Bräuer.

"Vytvořili jsme si v útoku za celý zápas hodně šancí, ale naše zbrklost a i dnešní nekvalita nám nedovolila skórovat z ničeho," hodnotil střetnutí vítkovický kouč Pavel Brus. "Byl to vyrovnaný zápas, který mohly vyhrát oba týmy," oponoval trenér Chodova David Podhráský. "Rozhodl trošku bizární gól, ale byla to naprosto zasloužená výhra," řekl Brus. "Pro nás ten poslední gól tak nějak uzavřel tuhle nepovedenou část sezony," doplnil trenér Chodova, jehož svěřenci se sice dostali v úvodní dvacetiminutovce do vedení, ale ještě do konce první třetiny Vítkovičtí vyrovnali zásluhou Josefa Rýpara.Stejný hráč mohl na začátku třetí části poslat hosty do vedení, ale nabídnuté trestné střílení neproměnil. Rytíři poté promarnili i přesilovku, rozhodla až branka Jakuba Hubálka, na kterou domácí nenašli odpověď.
"Teď už přejeme pěkné svátky všem," dodal Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 9.Vošta (Eremiáš) – 19.Rýpar (Besta), 59.Hubálek (Besta), 60.Bräuer. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 164.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Rebro – Doubek, Kašovský, Vošta, Sýkora, Podhráský, Strnad – Maxa, M. Vávra, Ondrušek – Řezáč, M.Koutný, Lebeda – Matejčík, Eremiáš, Majer – J.Koutný, Krbec, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Hubálek – Firda, Sladký, Gattnar – Jan Šebesta, Herblich, Rýpar – Hatala, Bräuer, Jastřembský – Besta.