Dvanáctigolový příděl České Lípě

03. ledna 2021, VG

V čase 7:16 přinutili vítkovičtí Rytíři hosty z České Lípy vyžádat si oddechový čas. Do té doby jim totiž v 18. kole Superligy nasázeli tři rychlé branky. A byť hosté v první části ještě odpověděli dvěma brankami, nakonec odjeli domů s tuctem inkasovaných gólů - Rytíři zvítězili 12:4.

"Snad si kluci vzali ponaučení ze soboty, kdy dvě třetiny proti Bohemians byli úplně bez pohybu," připomněl kouč Vítkovic Pavel Brus sobotní prohru 6:7 v prodloužení. Tentokrát jeho svěřenci začali zostra a rychle si vybudovali náskok, na kterém pak mohli stavět.
Ve druhé dvacetiminutovce Vítkovičtí využili přesilovku, ovšem hosté se drželi na dostřel. Ještě na pátou branku, jejímž autorem byl Adam Delong, hosté odpověděli svým čtvrtým gólem. Jenže od té doby se prosazovali již jen domácí střelci.
Do konce druhé části zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek a ve třetí třetině pěti góly potvrdili své jednoznačné vítězství. Nejproduktivnějšími hráči byli čtyřbodoví Adam Delong (3+1) a Rostislav Gattnar (2+2), tři body si připsali Marek Matejčík (2+1), Lukáš Hájek (1+2) a Jan Šebesta (0+3).

Branky a nahrávky: 2.Matejčík (Jan Šebesta), 6.Bräuer (Jan Šebesta), 8.Sidunov (Hájek), 28.Gattnar (Delong), 33.Delong (Nehera), 34.Gattnar (Šindler), 37.Bräuer (Besta), 43.Hájek (Jan Šebesta), 50.Matejčík (Hájek), 53.Delong (Gattnar), 54.Sidunov (Matejčík), 56.Delong (Gattnar) – 12.Kopič (Kadlec), 14.Ekl (Štěrba), 30.Krajcigr (Slaný), 34.Krajcigr (Kopič). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Hatala, Nehera, Jan Šebesta – Besta, Bräuer, Čonka-Skyba – Delong, Gattnar, Hájek – Kaleta, Matejčík, Sidunov – Sladký, Šindler.

FBC Česká Lípa: Chyna – Kadlec, Novák, Pastor, Slaný, Štěrba – Dzierža, Ekl, Hřebřina – Jireček, Jirsa, Karel – Kopič, Krajcigr, Vlček.