Muži podlehli Mladé Boleslavi

08. listopadu 2014, CD

Na Dubině se z výhry radoval Jelínek s Kološem. Vítkovice poprvé v sezóně padly.

Vítkovice začaly velmi špatně. Již v první minutě inkasovaly z hole Tomáše Chrousta. V 6. minutě bylo na Dubině ještě smutněji, když se pohotovou dorážkou prosadil nejproduktivnější hráč extraligy Jiří Curney. Vítkovice ale záhy vrátil do hry neméně pohotovým zakončením v přesilovce David Matúš! Divoký začátek předznamenával brankové hody, ale ty se nakonec nekonaly, byť přesilovek měly oba týmy dostatek.

Ve druhé třetině tempo hry mírně opadlo a diváci dlouho čekali na gól. Ten nakonec přišel až v samotném závěru druhého dějství, to když Křenkovu střelu usměrnil za Součka Ekl.

Do své oblébené třetí třetiny naskočily Vítkovice aktivně a brzy se jim podařilo snížit. Vynikající Hájkovu práci zužitkoval nekompromisně Filip Heczko, kterému to v poslední době střelecky opravdu jde. Velkou možnost vyrovnat poskytl Vítkovicím Jiří Bouška, který sestřelil Veltšmída a vyfasoval pětiminutový trest. Vítkovice ale bohužel pětiminutovou přesilovku zahrály více než mizerně. A co víc, krátce po jejím vypršení natáhl ke střele Fojta a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. A stejný hráč nakonec ukončil i vítkovickou power-play krásným přesným padáčkem do opuštěné klece. Šest vteřin před koncem se ještě "ukázal" Žydel, který ke dvouminutovému trestu za držení na trestnou lavici odnesl i 2+10 za nesportovní chování.

Vítkovice poprvé v sezoně padly. Doma se spolufavoritem celé soutěže, s Mladou Boleslaví, v jejímž dresu se radovali i ex-vítkovičtí Petr Kološ a Jan Jelínek.

Branky a nahrávky: 7. Matúš, 45. Heczko (Hájek) – 1. Tomáš Chroust, 6. Curney (Jelínek), 39. Ekl (Křenek), 53. Fojta (Pluhař), 58. Fojta Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula Vyloučení: 4 + Robin Žydel 10 min, 3 + Jiří Bouška 5 min Využití: 1:0 Diváci: 410 Střely na branku: 15:22

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Brus, Žydel, Heczko, Hubálek - Hrubý, Veltšmíd, Jousi - Delong, Matúš, Matejčík - Šebesta, Řezanina, Hájek - 51. Gál.

Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych – Novák, P. Bouška, Ekl, Salát, Votruba, Tomáš Chroust, J. Bouška, Rožnovják, Gwuźdź, Mátl, Kadlec, Pluhař, Ludvík, Křenek, Kološ, Jelínek, Curney, Fojta