Poctivá šichta na Dubině. Rytířky porazily Olomouc 4:3

15. ledna 2023, Michal Dannhofer

Velmi těžký zápas mají za sebou vítkovické Rytířky. Na Dubině se utkaly s Olomoucí a ukázalo se, že papírové předpoklady, které považovaly Olomouc za jednu z nejtěžších zbývajících překážek k zisku Prezidentského poháru, se naplnilo. Vítkovice porazily Olomouc 4:3.

Před začátkem zápasu se odehrálo gesto fair play: Olomouc zapomněla na soupisku pro utkání zapsat svou nejproduktivnější hráčku Lucii Cholinskou, svého času také Rytířku. Vítkovice ale s jejím dopsáním neměly problém, a tak mohl zápas začít.

V jeho průběhu se ukázalo, že Vítkovice se nemohou proti pozorně bránícímu soupeři, který navíc uměl zahrozit z brejkových situací, dostat do provozní teploty a tempa. Skóre tak otevřela až ve čtrnácté minutě Michaela Šponiarová.

Byl to první a poslední zásah první třetiny, následně ve 28. minutě srovnala Řeháková, která využila rychlý protiútok. Za minutu a půl se následně prosadila Buczek, za čtyři minuté poté skórovala Kubečková.

Olomouc ale nesložila zbraně. Ve 38. minutě bylo k vidění trestné střílení, které bezpečně proměnila Soušková.

Ve třetí třetině se hrál otevřený florbal, na začátku 47. minuty využila Cholinská chybu Staňkové a po úspěšném samostatném úniku srovnala na 3:3. Staňková ale zareagovala velmi dobře, když za necelé tři minuty poslala umístěnou střelu z úhlu a rozhodla zápas.

Další branka v zápase totiž nepadla, ačkoliv Cholinská měla půl minuty před koncem další možnost úniku, nicméně tentokráte uspěla Nikola Příleská v brance Vítkovic.

Jiří Gurkovský: „Dnes jsme to nebyli my. Od začátku to vypadalo, jako bychom byli už hlavami v úterý v Brně. Soupeř byl nepříjemný, kousal. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat, v první třetině, pokud bychom proměnili 3-4 šance, tak bychom se dostali do vedení a hrálo by se nám lépe. Takto jsme se trápili jak v koncovce, tak herně a dělali jsme až nesmyslné chyby. Na druhou stranu jsme vyhráli, když se nám nedařilo, a to se cení. Víme, co bylo špatně, víme, že umíme být mnohonásobně lepší a věřím, že to v úterý ukážeme na hřišti a v televizi.“

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 4:3
branky: 14. Michaela Šponiarová, 29. Dominika Buczek, 33. Michaela Kubečková, 49. Šárka Staňková - 28. Eva Řeháková, 38. Barbora Soušková, 47. Lucie Cholinská; rozhodčí: Michal Prouza - Petr Rogowski; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Nikola Příleská 6 - Nikola Dlouhá 22; po třetinách: 1:0, 2:2, 1:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Lenfeldová, Matýsková, Trošková, Ferenčíková, Staňková, Smetanová, Willmannová - Kubalčíková, Seevaldová, Husková - Šponiarová, Hyršová, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Liberdová

FBS Olomouc: Dlouhá - Soušková, Zmrzlá, Baumgarten, Hlaviznová, Pejzlová, Brančíková - Pešavová, Hubáčková, Řeháková, Cholinská, Hegingerová, Šablaturová, Reimerová, Vaculová, Horčičková