Rytíři jsou v semifinále

08. března 2022, VG

Podruhé ve čtvrtfinálové sérii zvládli vítkovičtí Rytíři nájezdovou loterii než soupeři z Chodova a díky výhře 4:3 po nájezdech se radují z postupu do semifinále Superligy. Čtvrtfinálovou bitvu zvládli poměrem 4:1 na zápasy.

"Ten pátý zápas byl podobný jako ty předešlé, bez tempa, takový pasivní," hodnotil vítkovický trenér Pavel Brus. Opatrnou bitvu načal gólově v 18. minutě Ondřej Vítovec, asistoval mu Marek Matejčík. Hosté na začátku druhé třetiny z brejku srovnali, pak dostali šanci hrát přesilovku. Rytíři zásluhou Jakuba Hubálka skórovali v oslabení, ale Chodovští ještě v početní výhodě znovu srovnali skóre. A když v polovině duelu otřel Mikuláš Komárek svou střelu o tyč, od níž se odrazila do sítě, vedli hosté 3:2.
"My jsme se snažili nějakým způsobem tvořit tempo a v momentě, kdy se Chodov dostal na rozdíl jednoho gólu a vedl, tak se přestalo hrát. Rozehrávka nuda, nikdo není v tempu," mrzelo Pavla Bruse. Naštěstí mají Vítkovičtí na své soupisce Marka Matejčíka - v 52. minutě to vzal na sebe a po přihrávce Adama Delonga překonal Karla Hodíka v brance Chodova. Vyrovnaný stav vydržel nejen do konce základní části, ale i do konce prodloužení, rozhodnout tak musely nájezdy. Diváci jich viděli celkem osmnáct a ten vítězný proměnil Adam Delong!
"Osobně mě ta série florbalově nebavila, ale byla strašně těžká na hlavu. Vyhráli jsme čtyři zápasy za sebou, což už taky něco říká, a byť jsme nehráli náš strop, tak to stačilo na výhru 4:1," oddechl si Pavel Brus. "Bylo to o odvalení velkého balvanu a my ho odvalili - v některých zápasech morálem, v některých větší kvalitou nebo větší aktivitou."

Branky a nahrávky: 18.Vítovec (Matejčík), 28.Hubálek, 53.Matejčík (Delong), rozh. náj.Delong – 24.J.Bauer (M.Vávra), 29.Podhráský (M.Vávra), 31.Komárek (Podhráský). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 301. Konečný stav série: 4:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Hubálek, Hatala, Vítovec, Kaleta – M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběñák, Matejčík, Besta.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Hodík – Maxa, Doubek, Slunečko, Sýkora, J.Bauer, Horký, Podhráský – Plíhal, Vošta, M.Vávra, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Kafka, Komárek, Majer, Eremiáš, Balatka.