Liberec dostal 13 gólů

06. prosince 2019, VG

Prvních dvacet minut jako by se rozkoukávali, aby ve druhé třetině soupeře zdemolovali osmi brankami. Vítkovičtí Rytíři v 15. kole Superligy porazili doma Liberec po poměrně divokém průběhu zápasu 13:7.

"První třetina nic, druhá super, třetí už na dohrání," hodnotil střetnutí s Libercem vítkovický kouč Pavel Brus. "Škoda našeho výpadku ve druhé části, mohli jsme se prát s prozatím předvedenou hrou až do konce," posteskl si trenér Liberce Filip Hanžl.
Domácí celek sice v první třetině nedal ani gól, ale ve druhé části se rozjel k málo vídané kanonádě. Osmi brankami otočil vývoj skóre jednoznačně ve svůj prospěch a dalšími pěti góly ve třetí dvacetiminutovce si vítězství pohlídal. "Třináct vstřelených gólů je fajn, sedm obdržených už tolik ne, ale hrajeme otevřeně a soupeř si našel pozice k zakončení," uznal Pavel Brus. "A jsem rád, že se nám dostává hodně kluků do formy," dodal vítkovický trenér.

Branky a nahrávky: 21.Bräuer (Gattnar), 23.Hrubý (Firda), 24.Hatala (Kuczera), 25.Rýpar (Hrubý), 26.Kuczera (Řezanina), 31.Besta (Sladký), 32.Hrubý (Herblich), 37.Rýpar (Hatala), 45.Jurdzin (Jan Šebesta), 46.Bräuer (Gattnar), 46.Hájek (Kuczera), 50.Rýpar (Řezanina), 58.Hájek (Řezanina) – 7.Kořínek (Böhm), 12.Baudisch (Lhota), 40.Rozkovec (Kološ), 41.Valeš, 54.Valeš (Klucho), 55.Baudisch (Kopecký), 57.Valeš (Klucho). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Jurdzin – Hrubý, Firda, Choma – Sladký, Gattnar, Jan Šebesta – Herblich, Rýpar, Hájek – Hatala, Čech, Bräuer – Malina, Besta.

FBC Liberec: Janota (46.Král) – Klucho, Bitman, Kološ, Böhm, Kroupa – Kopecký, Kárník, Valeš – Leksa, Rozkovec, Čermák – Lhota, Böhm, Baudisch – Ferdan, Šoltys, Kořínek – Světlík.