Rytíři jsou v semifinále poháru

24. listopadu 2021, VG

Mezi nejlepší čtyři celky Poháru Českého florbalu pronikli vítkovičtí Rytíři, když ve čtvrtfinále přesvědčivě zvítězili v Otrokovicích nad domácími Pantery 11:4.

"Stabilní výkon. Protočili jsme ve hře všechny hráče a celý zápas jsme drželi kontrolu," pochvaloval si vítkovický kouč Pavel Brus.
Jeho svěřenci začali zostra. Brzy vedli 2:0, a když domácí v 10. minutě snížili na rozdíl jediné branky, do konce třetiny jim další dva góly přidali. Ve druhé části to byla hra kočky s myší. Domácí Panteři sice na začátku dali svou druhou branku, ovšem pak se nestačili otáčet. Od 25. do 28. minuty lovil otrokovický gólman Miroslav Steiger míček z branky čtyřikrát! A když chvíli poté Panteři špatně střídali, přišel při přesilovce hostů další gólový trest. Po dvou třetinách tak byl stav 2:9 a utkání se v podstatě mohlo jen dohrávat.
"Vzhledem ke zdravotní situaci jsme museli nastoupit ve velmi improvizované sestavě. Za dané situace to bylo maximum možného," podotkl otrokovický kouč Karel Ševčík. "Přestože jsme se prali s povrchem, tak jsme předvedli i kvalitu v útoku. Splnili jsme povinnost proti nepříjemnému soupeři," doplnil trenér Rytířů Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 10.Grich (Malý), 24.Nehila, 41.Nehila (Petřík), 59.Nehila (Petřík) - 6.Besta (Sidunov), 9.Hubálek (Bräuer), 17.Kaleta (Šindler), 20.Delong (Šindler), 25.Šindler (Delong), 26.R.Gattnar (Matejčík), 26.Palčinský, 28.R.Gattnar (Sidunov), 33.Šindler (Hubálek), 47.Kaleta (Čonka-Skyba), 52.R.Gattnar (Matejčík). Rozhodčí: Gavlas, Petřík. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72.

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Steiger (28.Kohút) - Sovják, Kelemen, Medek, Ležatka, Jurčík, Zapletal, Nehila, Halama, Malý, Máček, Krčma, Petřík, Grich

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Čonka-Skyba, M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Hatala, Bräuer, Hubálek, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběňák, J.Galia, Matejčík, Besta, Kaleta