Rytíři otočili sérii a vedou 2:1

05. března 2022, VG

Třetí bitva čtvrtfinálové série mezi vítkovickými Rytíři a pražským Chodovem znovu nabídla nervy drásající podívanou.

A tentokrát se sladkým koncem pro Rytíře - ti napodobili vzájemné zápasy obou soupeřů ze základní části, ve třetí dvacetiminutovce nasázeli Chodovu pět branek, vyhráli 7:2 a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:1 na zápasy.
Jednoduché to však nebylo. První třetinu Rytíři v Praze prohráli. "První zápas nebyl dobrý, druhý lepší, ale hodně nervózní, dneska jsme do něj zase nevstoupili úplně ideálně. Možná to bylo ještě cestou, nebyli jsme úplně O. K.," hodnotil vítkovický kouč Pavel Brus. "Já ovšem vnímám, že se náš výkon zápas od zápasu zvedá. Od druhé třetiny jsme přebrali otěže. Paradoxně nám pomohlo pětiminutové oslabení, které jsme odbránili, dostali jsme jen jeden gól, dostali jsme se do laufu a kolejí, které potřebujeme a které jsme chtěli."
Svému týmu zavařil ve 35. minutě Šimon Hatala, který vyfasoval pětiminutový trest za hrubost. Domácí Chodov však dlouhou početní výhodu přetavil v pouze jedinou branku, která znamenala vyrovnání na 2:2. A ve třetí části se už naplno rozjela vítkovická mašina. "Dnes jsme odehráli první zápas v sezoně v plné sestavě, tak to šlo na konci ve třetí třetině vidět," pochvaloval si Pavel Brus a dodal: "Věřím, že náš výkon a sehranost se budou dál zvedat."
Hattrickem a asistencí navíc se blýskl Jakub Hubálek, bodově ho však zastínil Marek Matejčík, který svými asistencemi zařídil pět branek Rytířů. V sérii už nasbíral 9 kanadských bodů (3 + 6).
Čtvrtý duel série se hraje v neděli v Praze od 19.30, k vidění bude v přímém přenosu na ČT Sport

Branky a nahrávky: 12.Skřivánek (Řezáč), 36.Majer (Ondrušek) – 29.Hubálek (Matejčík), 31.R.Gattnar (Šindler), 42.Hubálek (Matejčík), 50.Hubálek (Matejčík), 51.Delong (Matejčík), 54.R.Gattnar (Hubálek), 60.Delong (Matejčík). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:0 navíc Hatala (VIT) 5.minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 258. Stav série: 1:2.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV: Hodík – Maxa, Doubek, Slunečko, J.Bauer, Horký, Podhráský – Komárek, Plíhal, Vošta, M.Vávra, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Kafka, Eremiáš, Majer, Balatka.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček– Jan Šebesta, Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběñák, Matejčík, Besta.