Rytíři bitvu se Spartou ztatili

02. ledna 2022, VG

Sice šli do vedení, ale od druhé třetiny museli dotahovat, a přestože v 51. minutě vyrovnali na 3:3, nakonec vítkovičtí Rytíři pražské Spartě ve 20. kole Superligy doma podlehli 3:4. Rozdílový gól inkasovali totiž 44 sekund před koncem třetí třetiny a ve zbývajícím čase už srovnat nestihli. První zápas v novém kalendářním roce tak Rytířům nevyšel, Spartě podlehli podruhé v sezoně.

"Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Udělali jsme hodně technických chyb, prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme všude o krok později," hodnotil duel vítkovický trenér Pavel Brus a lakonicky dodal: "Dopředu bezzubí, dozadu nedůrazní."
Drama to však bylo až do samotného finiše. Na začátku třetí třetiny šli hosté do dvoubrankového vedení, které však Rytíři stihli vymazat. Ovšem když Sparťané vsítili v čase 59:16 čtvrtou branku, ocitli se domácí v kritické situaci - a gólově odpovědět již nestihli. "Za předvedenou hru jsme si ani nezasloužili vyhrát, byť to na konci bylo o jediném góle. Dala ho Sparta, z naší strany to rozhodně nebyl dobrý výkon. Strašně jsme se dneska nadřeli," podotkl Pavel Brus.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8.Šindler (Matejčík), 47.Sidunov (M.Gattnar), 51.Delong (M.Gattnar) – 15.M.Krbec (Pruner), 26.Kuchynka (M.Krbec), 46.Kareš (M.Krbec), 60.Kolstrunk (Matěj Čermák). Rozhodčí: K.Sojka, K.Sojka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek, Vítovec, Galia, Kaleta – M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Kuběna, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Matejčík, Besta.

Acema Sparta Praha: Martin Beneš – Bartoš, Garčar, Kozák, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Fišer, Kuchynka, Matěj Čermák, Kareš, M.Krbec, Hurt.