Rytíři padli a míří za šestým semifinále do Prahy

05. dubna 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 5:6

Rytířům nevyšlo páté semifinálové utkání a po prohře 5:6 se vrátí do Prahy. Začátek zápasu byl sice ze strany Vítkovic skvělý, ovšem postupem času převzala Bohemka otěže hry, byla lepší a zaslouženě si vybojovala přesun série po hlavním železničním koridoru zpět do Prahy.

Začátek jako z partesu přitom předvedli domácí hráči: ti v čase 5:01 po brance Matejčíka vedli už 2:0, když ještě předtím otevřel skóre Delong. Jenže na konci první třetiny rozjel své představení Buršík a vlastně celý pražský tým.

Od druhé třetiny byli totiž Klokani lepším týmem, zaslouženě se dostali do vedení 4:2, posléze 5:3. Vítkovice už dokázaly jen snížit, a tak se série vrátí do Prahy k šestému zápasu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 5:6
branky: 3. Adam Delong, 6. Marek Matejčík, 37. Adam Zubek, 52. Adam Delong, 60. Matyáš Šindler - 17. Jakub Buršík, 23. Jakub Buršík, 31. Jakub Buršík, 37. Patrik Šebek, 41. Filip Forman, 50. Pavel Čihák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 782; zásahy brankářů: Lukáš Souček 12 - Tomáš Hyršl 15; po třetinách: 2:1, 1:3, 2:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Hatala - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Kaleta, M. Gattnar - Palčinský, Slončík

FbŠ Bohemians: Hyršl - Čihák, Kisugite, Šebek, Malič, Zezulka, Virga, Strnad, Pastor - Bílek, Kawulok, Řehoř - Forman, K. Petrák, Buršík - Gajdoš, Hronek, Rozkovec - Dobisík