Rytíři uspěli v České Lípě

21. listopadu 2021, VG

Pouze tři branky dovolili vítkovičtí Rytíři hráčům České Lípy. V 16. kole Superligy zvítězili na hřišti soupeře přesvědčivě 7:3.

Hostům do vedení pomohla přesilovka, v níž se po přihrávce Rostislava Gattnara prosadil Ondřej Vítovec. Druhou nabídnutou početní výhodou na konci první třetiny hosté pohrdli a domácí na začátku druhé dvacetiminutovky srovnali. Jenže to by Rytíři nesměli mít na soupisce Gattnarovce - Rostislav Gattnar vymyslel gólovou přihrávku na Štěpána Kaletu a Martin Gattnar zvyšoval na 3:1. A když v poslední minutě druhé části proměnil brejk Adam Zubek, mohli jít Rytíři do třetí třetiny s pohodlným třígólovým vedením. To ještě navýšil ve 42.. minutě Matyáš Šindler, až pak se domácí podruhé prosadili, když gólovou příležitost po vypršení přesilové hry zužitkoval Jaromír Ekl.
Poté se však znovu připomněl Rostislav Gattnar - tentokrát ne brankovou asistencí, nýbrž rovnou přesilovkovou trefou po přihrávce Ondřeje Vítovce. Poté si Česká Lípa vyžádala oddechový čas a v 55. minutě snížila opět po Eklově brance na 3:6. Jenže poslední slovo měli Rytíři, konkrétně Šimon Hatala, který dal po ubráněném oslabení výsledku finální podobu.
"V Lípě se hraje těžce, minimálně nám. Je to dlouhá cesta, zápas se začne pořádně hrát až od druhé poloviny. Navíc oba týmy hrály dobře do obrany, čekalo se na chyby," hodnotil utkání vítkovický kouč Pavel Brus. "Šancí moc nebylo, a když už byly, tak výborně zachytali gólmani. "V minulém zápase nám přesilovky nevyšly, teď ano, tak aspoň se statistiky trochu srovnaly. Jsem rád, že to přišlo v pravý čas, ale pořád máme co ladit," usmál se Brus.

Branky a nahrávky: 25.Mlejnek (Štěrba), 45.Ekl (Jirsa), 55.Ekl (Jirsa) – 6.Vítovec (R.Gattnar), 27.Kaleta (R.Gattnar), 35.M.Gattnar (Zubek), 40.Zubek (Bräuer), 42.Šindler (Delong), 53.R.Gattnar (Vítovec), 59.Hatala (Zubek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 101.

FBC Česká Lípa: Chyna – Tichý, Mlejnek, Stárek, T.Kadlec, Slaný, Štěrba – Dzierža, Karel, Kopič, Jirsa, Staněk, Krajcigr, Jaroš, Ekl.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Delong, Matejčík, Besta.