Rytíři urvali proti Bohemians jen bod

02. ledna 2021, VG

Druhou prohru v sezoně utrpěli vítkovičtí rytíři v prvním duelu nového kalendářního roku. V 17. kole Superligy prohráli v Praze s Bohemians 6:7 v prodloužení.

"Ztratili jsme dva body, každopádně jsme nezahráli dobře. Neříkám, že jsme něco podcenili, ale prostě jsme nehráli dobře. Dvě třetiny jsme byli studení, nehýbali jsme se. Celkově přístup k zápasu byl takový vlažný," zlobil se vítkovický kouč Pavel Brus.
Vítkovičtí florbalisté rychle prohrávali 0:2, poté mohl ještě v první části snížit z trestného střílení Lukáš Hájek, ale neproměnil ho. Stejný hráč ale první gól Rytířů v roce 2021 přece jen vsítil, bylo to ve 26. minutě. Jenže domácí pak potrestali dvě vyloučení Vítkovických a odskočili do vedení 4:1.
"Trochu nás zastihla povánoční pohodička, i na hřišti to vypadalo jako pohodička. Ve třetí třetině jsme trošku zatlačili, Bohemka se asi lekla toho vedení, takže jsme to zdramatizovali," podotkl Pavel Brus. Rytíři totiž v 52. minutě srovnali na 4:4, poté v power play v 59. minutě srovnával znovu Lukáš Hájek na 6:6. "Ovšem třetí třetina byl víceméně takový zmatek. Nezasloužili jsme si možná ani ten bod. Nehráli jsme dobře, přitom si nemyslím, že by ani Bohemka zahrála extrémně dobře. Prostě nebyl to pěkný zápas na dívání," zhodnotil duel Pavel Brus.
O zisku prémiového bodu v prodloužení domácí rozhodli po půlminutě prodloužení. Rytíři mají šanci na nápravu v neděli, kdy od 16.00 hostí Českou Lípu.

Branky a nahrávky: 2.Buršík, 10.Buršík (Zezulka), 29.Malič (Šárka), 31.Zezulka (F.Forman), 54.Kawulok (F.Forman), 57.F.Forman (Vojtíšek), 61.F.Forman (Malič) – 26.Hájek (Nehera), 49.Delong (Gattnar), 51.Delong (Gattnar), 52.Gattnar (Delong), 54.Besta (Delong), 59.Hájek (Besta). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

FbŠ Bohemians: Michajlovič – Zezulka, Šebek, Dobisík, Kuncman, Čihák, Krbec, Punčochář – Krebner, Vojtíšek, Buršík – Tomčo, Malič, Pěnička – Kawulok, Kratina, F.Forman – Růžek, Šárka.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Jan Šebesta, Nehera, Hatala – Čonka-Skyba, Sladký, Gattnar – Sidunov, Šindler, Hájek – Bräuer, Delong, Matejčík – Besta, Kaleta.