Rytířky potřetí v řadě neinkasovaly, po výhře 13:0 postupují do semifinále Extraligy žen

19. dubna 2021, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky zvládly první úkol v play off a po výhře 4:0 na zápasy postupují do semifinále Extraligy žen. Rozhodla o tom nedělní výhra v Olomouci v poměru 13:0, což znamená, že Vítkovice hned ve třech zápasech této série neinkasovaly.

Rytířky do utkání vstoupily rázně a už ve 23. vteřině si svůj nakonec pětigólový střelecký účet otevřela Michaela Šponiarová. Do konce první třetiny skórovaly ještě dvakrát a jasně tak daly najevo, že o postup v nejkratší možné době nehodlají přijít.

Druhá třetina byla z pohledu soupeře tou nejpovedenější v nedělním utkání, ačkoliv v ní inkasoval čtyřikrát. Více než polovinu jejího trvání se mu ovšem povedlo držet Vítkovice na uzdě, včetně ubráněného oslabení.

Nakonec se ale dvakrát prosadila dvojice Šponiarová – Cholinská, přičemž pro druhou jmenovanou to byla zvláštní série, jelikož do Vítkovic přišla právě z Olomouce.

Ve třetí třetině Vítkovice přidaly šest zásahů a utkání dovedly do vítězného konce poměrem 13:0. Hattrick dokončila obránkyně Ďuríková, přičemž o další branku se připravila faulem na Sigmundovou z gólového došvihu, přičemž rozhodčí tuto situaci správně posoudili jako neregulérní branku.

Vítkovice tak zvítězily 13:0 a postoupily do semifinále Extraligy žen. Pro něj budou mít možnost opět zvolit soupeře, ovšem na jejich verdikt se musí počkat. Židenice totiž porazily Tatran 5:4 a vynutily si jako jediné páté utkání.

Tomáš Martiník:
„Dnes jsme do zápasu vstoupili lépe než včera, s větším soustředěním. Docela rychle jsme dokázali vstřelit branku a dostat zápas pod kontrolu. Měli jsme chuť pořád útočit a střílet branky, v průběhu celého zápasu jsme byli aktivnější než včera. Ve druhé části zápasu už bylo vidět, že se jedná o čtvrté utkání v sérii, bylo to bojovné a některé holky to už měly mezi sebou různě rozdané. Z tohoto pohledu už to bylo více bojovné než florbalové, ale nakonec z našeho pohledu povedené, vítězné a postupové.“

Branky a nahrávky: 1.M.Šponiarová (Maroszová), 15.Ďuríková (Kubečková), 16.Hägg (Maroszová), 32.M.Šponiarová (Hägg), 34.Cholinská (Enenkelová), 36.M.Šponiarová (Enenkelová), 37.Cholinská (Enenkelová), 41.M.Šponiarová (Ferenčíková), 41.Ďuríková (Karasová), 43.Ďuríková (Kubečková), 45.M.Šponiarová, 54.Ferenčíková (Enenkelová), 54.Husková (Ďuríková). Rozhodčí: P.Hála, V.Hála. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Konečný stav série: 0:4.

FBS Olomouc: Franková - Zacpalová, Barvíková, Rozenbergová, Sigmundová, Pejzlová, Peterková, Reimerová, Soušková, Rennerová, Pešavová, Ryšavá, Střídová, B.Suchánková, Lázárová, Palinková, Kacelová, Hašová

1. SC TEMPISH Vítkovice: Karasová - Ďuríková, M.Šponiarová, Kubečková, Halfarová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Lenčéšová, Cholinská, Enenkelová, Seevaldová, Husková, Liberdová, Hägg, Hyršová, Maroszová, Krzywak, Glasová