Rytířky vítězí ve druhém utkání a berou první semifinálový bod

26. března 2023, Michal Dannhofer

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 5:1

Druhé semifinálové utkání mezi Rytířkami a Tatranem nabídlo velkou bitvu především v tom ohledu, který ze dvou týmů vstřelí první branku. To se povedlo Vítkovicím, které celý zápas vyhrály poměrem 5:1 a stav semifinálové série tak srovnaly na 1:1.

První třetina byla aktivnější ze strany Vítkovic, které měly větší držení míčku a více šancí, ovšem neskórovaly, stejně tak jako Tatran při velké šanci dvojčat korbelářových. Na první branku se tak muselo čekat také během první přestávky.

Ve druhé třetině následovala pasáž, kdy se během zhruba čtyř minut mohly prosadit oba týmy, avšak nakonec se to povedlo domácí Staňkové ve druhé vítkovické přesilové hře tohoto zápasu. Stejná hráčka vzápětí skórovala podruhé a nasměrovala svůj tým za vítězstvím.

Vítkovice byly nadále aktivní, ovšem je třeba přiznat také to, že prakticky každá střela na branku Nikoly Příleské měla blízko k tomu, aby měla gólové parametry. Skórovaly ale nadále pouze a jen Rytířky, které zapsaly dvě branky Michaely Šponiarové a gól Markéty Lenfeldové.

Skóre uzavřela čestnou brankou Tatranu Michaela Mechlová.

Ohlasy po zápase

Jiří Velecký: „Máme první bod v sérii, jsme za to rádi. Výkon dnes odpovídal tomu, abychom vyhráli. To se povedlo, ačkoliv jsme se docela natrápili na první gól. Dnes to z naší strany ohledně fungování bylo takové, jaké věřím, že by to mělo být, abychom prošli do Superfinále.“

Branky a nahrávky

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 5:1
branky: 32. Šárka Staňková, 38. Šárka Staňková, 38. Michaela Šponiarová, 43. Michaela Šponiarová, 55. Markéta Lenfeldová - 56. Michaela Mechlová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 187; zásahy brankářů: Nikola Příleská 7 - Monika Šolleová 17; po třetinách: 0:0, 3:0, 2:1

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmannová, Planková, Staňková, Lenfeldová, Trošková, Matýsková, Smetanová - Ferenčíková, Kubalčíková, Krzywak - Kubečková, Buczek, Maroszová - Šponiarová, Seevaldová, Husková - Liberdová, Hyršová

Tatran Střešovice: Šolleová - Gocová, Mechlová, Hermannová, Stůjová, Matějková, Panešová, Vachudová - Lovíšková, R. Korbelářová, S. Korbelářová - Seemannová, Krýslová, Želízková - Ježdíková, Býčková, Kabelková - Bořilová