Rytířky zdemolovaly Židenice 19:1, kapitánka Ferenčíková dosáhla mety 500 bodů

16. ledna 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají za sebou další jednoznačný zápas. Na Dubině si poradily s tradičním soupeřem v podobě Židenic, kterého porazily vysoko 19:1. Milník ve své kariéře překonala Denisa Ferenčíková. Ta proti Židenicím vstřelila hned čtyři branky a přidala tři asistence, čímž překonala hranici 500 bodů v dresu Vítkovic.

Vítkovice předvedly další z řady povedených nástupů do zápasu, po deseti minutách vedly 3:0, když se prosadily Maroszová, Husková a Ďuríková, svou sedmibodovou show rozjela také kapitánka Denisa Ferenčíková, která nakonec překonala hranici 500 bodů v dresu Vítkovic a po utkání se zastavila na metě 502.

První část skončila dílčím výsledkem 4:0, naprostou dominancí ale dopadla především druhá třetina: v té Vítkovice nastřílely hned osm branek a stanovily dílčí skóre na 12:0. Ze hry Židenic navíc absolutně vypadly rychlé protiútoky.

K těm se Židenice dostaly opět až ve třetí části, kdy zásluhou Petry Bílé dokázaly také poprvé a naposledy skórovat. Po dalších sedmi inkasovaných brankách ale utkání skončilo výhrou Vítkovic 19:1.

Tomáš Martiník: „Dnešní utkání se nám povedlo a sedlo nám. Měli jsme nějaké dílčí cíle s ohledem na to, co nám v předchozích zápasech nešlo a musím říci, že dnes bylo na holkách vidět, že je zápas baví, přesně plnily zadané pokyny a bylo vidět, že tým šlapal. Holky to bavilo celých šedesát minut, dávali jsme branky, pokryli jsme také kontry soupeře, které přišly a brzy bylo očividné, že zápas máme pod kontrolou. Dnes tedy panuje spokojenost a douám, že na tento výkon výkon holky naváží ve finálovém pohárovém zápase v Chomutově.“

Branky a nahrávky: 1.Maroszová (Buczek), 7.Husková (Ferenčíková), 9.Ďuríková, 16.Ferenčíková (Buczek), 21.Buczek (Cholinská), 24.Seevaldová (Trošková), 25.Cholinská (Buczek), 34.Buczek, 34.Ferenčíková (Seevaldová), 38.Seevaldová (Ďuríková), 40.Maroszová (Cholinská), 40.Ferenčíková (Seevaldová), 44.Ferenčíková (Husková), 49.Šebestová, 50.Buczek (Maroszová), 51.Husková (Ferenčíková), 52.Feiková (Horečková), 52.Maroszová (Buczek), 55.Husková (Ferenčíková) - 55.Fuchsová (Goláňová). Rozhodčí: Brus, Sladký. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Janatková, Horečková, Maroszová, Buczek, Novotná, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Šebestová, Planková, Hyršová, Dobešová, Feiková

K1 Florbal Židenice: Večeřová - Bílá, Janečková, Hřebíčková, Fuchsová, Marková, Sedláčková, Muselíková, Goláňová, Zimolová, Nečasová, Drápalová, M.Jahodová, K.Jahodová, Filipová, Valehrachová