Skvělý úvod nestačil. Tatran ukázal sílu a porazil Rytíře 4:3

24. ledna 2023, Michal Dannhofer

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3

Tatran Střešovice proti Vítkovicím. Souboj dvou tradičních soupeřů, kteří patři mezi itinerář Livesport Superligy, nabídl v Řepích skvělé florbalové představení. Přes skvostný začátek Rytířů se nakonec radoval Tatran, který porazil Vítkovice 4:3.

Úvod utkání byl ze strany Vítkovic jako z partesu, zaskočený Tatran dvakrát chyboval, čehož okamžitě využili Zubek s Vítovcem. Vítkovice tak rázem vedly 2:0 a ukázaly, že se s nimi musí i v tomto zápase počítat.

Tatran ale postupně zapnul na vyšší rychlostní stupeň a ukázal svou kvalitu: v desáté minutě snížil Hanák, stejný hráč pak na začátku druhé části srovnal.

Druhá třetina byla obecně pro soupeře nejpovedenější, misky vah na stranu soupeře totiž ještě převážili Kreysa s Němečkem.

Třetí část nabídla urputnou bitvu, která přinesla jedinou branku: na konečných 3:4 upravil Jan Šebesta. Následnou power play okořenilo fair play gesto Adama Zubka, který v posledních sekundách zápasu přiznal teč a soupeř tak mohl rozehrávat.

branky: 10. Tomáš Hanák, 22. Tomáš Hanák, 34. Jonáš Kreysa, 37. Ondřej Němeček - 2. Adam Zubek, 3. Ondřej Vítovec, 45. Jan Šebesta; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 510; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 13 - Lukáš Souček 19; po třetinách: 1:2, 3:0, 0:1;

Tatran Střešovice: Jurco - Němeček, Vavroušek, Meliš, Sládeček, M. Mühlfait - Beneš, Havlas, Hanák - Šimek, Kún, Šindelář - Tlapák, Čermák, Kreysa - Sádlo, Malhocký, Péc

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček - Besta, Vítovec, Hubálek, Šebesta, Sidunov, Jankovský, Kaleta - Šindler, R. Gattnar, Delong - Pažák, Zubek, Matejčík - Fukala, Palčinský, M. Gattnar - Slončík, Galia