Drama s lepším koncem pro soupeře

02. března 2015, CD

Vítkovice se v Mladé Boleslavi dlouho rvaly o body, nakonec však odjíždí ze Severních Čech s prázdnou a jsou třetí.

Vítkovice na hřišti Mladé Boleslavi nedaly kůži lacino, činili se hlavně Hájek a Matejčík.

Vítkovice šly do vedení v 5. minutě zásluhou Lukáše Řezaniny. Na jeho gól odpověděl Salát, ale za pouhých 22 vteřin strhl opět vedení na stranu Vítkovic Marek Matejčík. Do minuty bylo ale po něm, to když se z dorážky Kološovy střely prosadil Fojta. Divokou minutu pak vystřídal chvilkový klid zbraní, který přerušil až osm vteřin před první sirénou Lukáš Hájek.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím. Hned v její první minutě překonal Ciompu, který možná trošku překvapivě dostal přednost před Součkem, jeho kamarád ve službách Boleslavi Jelínek. Domácí šli pak poprvé do vedení ve 23. minutě, když se zkušeně trefil Rožnovják. Ve 26. minutě pak padla další branka. Na 4:4 vyrovnával svou druhou brankou v zápase Lukáš Hájek. Mladá Boleslav šla na konci druhé třetiny do dvoubrankového trháku, to když Ciompu překonali Pavel Bouška a Jiří Curney, který na dálku bojoval s Tomem Ondruškem z Chodova o titul pro nejproduktivnějšího hráče. Na jeho zásah dokázal za minutu odpovědět rovněž svou druhou brankou v zápase Marek Matejčík a možná trošku překvapivě vyhnal brankáře Rytycha z branky. Jeho místo zaujal mladý talent Výtisk.

A Výtisk kapituloval ve 45. minutě z hole Jakuba Hubálka a začínalo se odznovu. V 52. minutě poslal domácí opět do vedení Rožnovják. Utkání se zlomilo pět minut před koncem. Místo toho, aby Pešat opět srovnal, osud tomu chtěl jinak a míček skončil pouze na tyčce, naopak na druhé straně o chvíli později dovršil hattrick Rožnovják. Na další odpověď už se Vítkovice nezmohly. Naopak ještě dvakrát inkasovaly. Petr Kološ si připsal nahrávku na gól Tomáše Chrousta a pak završil svůj čtyřbodový večer desátým gólem.

Vítkovice skončily po základní části na třetím místě tabulky a do čtvrtfinále si vybraly pražský Chodov.

Vyjádření domácího trenéra Jana Zahalky: "Vynikající zápas, ve velmi vysokém tempu. Potěšil týmový výkon a výkon třetí formace. Jediným negativem utkání je obdržených 6 branek, což je příliš. Důležité jít do playoff z prvního místa. Děkujeme divákům za úžasnou atmosféru ve vyprodaném paláci sportu v Mladé Boleslavi."

Vyjádření hostujícího trenéra Michal Deuse: "Zápas se divákům musel líbit, oba týmy předvedly to lepší ze svého kalibru. V náš neprospěch rozhodly tři věci. Neproměňování šancí, pět gólů tzv. z ničeho po nahozených míčkách do velkého brankoviště a nevyužité přesilovky. Gratuluji domácím k vítězství a děkuji fanouškům za kvalitní kulisu."

Branky a nahrávky: 9. Salát (Kološ), 10. Fojta (Kološ), 21. Jelínek (Tad. Chroust), 23. Rožnovják (Salát), 35. P. Bouška (Gwuźdź), 37. Curney (P.Bouška), 52. Rožnovják (Gwuźdź), 57. Rožnovják (Salát), 58. Tom. Chroust (Kološ), 60. Kološ (Tom. Chroust) – 5. Řezanina (Hájek), 9. Matejčík (Pešat), 20. Hájek (L. Hrubý), 26. Hájek (Řezanina), 38. Matejčík (Hubálek), 45. Hubálek (Řezanina). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:0. Diváci: 546. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:6, 10:6.

Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych (38. Výtisk) - Křenek, Jelínek, Novák, Gwuzdz, Kadlec, Kološ - Chroust Ta., Curney, Chroust To. - Bouška P., Novotný, Bouška J. - Rožnovják, Salát, Fojta.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Ciompa - Hubálek, Jankulár Pe., Brus, Žydel - Veltšmíd, Šebesta, Bräuer - Pešat, Delong, Matejčík - Hájek, Řezanina (36.-37. Gál), Hrubý.