V Litvínově se zrodila první sezonní venkovní výhra

17. listopadu 2015, Redakce

Muži Vítkovice vyhráli na půdě nováčka Superligy 7:5, třemi góly se blýskl Lukáš Hájek, dvakrát se trefil Petr Jankulár.

Z nejdelšího „tripu“ v sezoně přivezli muži Vítkovic konečně všechny body. V Litvínově, kam odcestovali v úterý časně ráno, vyhráli 7:5, poprvé v sezoně uspěli venku a před víkendovým zápasem s Bohemians si zvedli sebevědomí.

Jednoduché to však nebylo. Vítkovice sice šly ve vlastním oslabení při Bräuerově vyloučení v polovině první třetiny zásluhou povedené samostatné akce Petra Jankulára do vedení, jenže za minutu a půl byly o gól pozadu. „Největším nepřítelem v Litvínově pro nás byla vlastní koncentrace, individuální technika a zbrklost,“ uvedl Jan Vavrečka, trenér Vítkovic.

Další blamáž však vítkovičtí hráči ve městě, kde se na jaře slavil historický hokejový mistrovský titul, nedopustili. Ve druhé třetině po divokém průběhu, v němž se skóre hned šestkrát měnilo, šli do vedení. Navíc ve třetí části hry nezkušenému domácímu nováčkovi, který na výhru v Superlize stále čeká, zásluhou Lukáše Hájka a Jana Šebesty odskočili na tříbrankový rozdíl a první venkovní ligovou výhru od konce března, kdy v prvním semifinále play-off zdolali na penalty Střešovice, si už zkušeně vzít nenechali. „Vítězství si určitě ceníme, ale tentokrát jsme předvedli snad jen procento našich schopností, takže největším pozitivem utkání je fakt, že jsme jej odehráli bez zranění,“ doplnil vítkovický trenér Jan Vavrečka.

Další zápas, kterým se navíc bude základní část Superligy půlit, odehrají vítkovičtí muži na vlastní palubovce, v sobotu 21. listopadu od 18 hodin na Dubině přivítají FBŠ Bohemians.

10.kolo, úterý 17. listopadu 2015
5:7

SK Bivoj Litvínov

Hruška - Horák, Werner, Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Chládek, Rybář, Hocelík, Hertl, Plomer, Černý, Krejčí, Nergl, Procházka, Skalitz, Pecháček, Khek, Skuhrovec.

1. SC TEMPISH Vítkovice

Lupták - Jankulár, Hubálek, Švajný, Jastřembský - Nehera, Matejčík, Rýpar - Hájek, Řezanina, Pešat - Šebesta, Bräuer, Matúš.

Branky a nahrávky: 12. Skuhrovec, 13. Skalitz (Krejčí), 27- Běhavý (Procházka), 32. Plomer (Kašpárek), 57. Krejčí (Černý) - 12. Jankulár, 25. Bräuer (Šebesta), 26. Hájek (Šebesta), 28. Hájek (Řezanina), 40. Jankulár (Hubálek), 46. Hájek (Švajný), 49. Šebesta (Jankulár). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .