Rytíři podruhé podlehli Klokanům

17. listopadu 2021, VG

V několika předchozích zápasech vítkovičtí Rytíři zachraňovali výsledek v poslední třetině. V 15. kole Superligy jim už ale třetí dvacetiminutovka hrubě nevyšla. Prohráli ji 0:4 a s Bohemians prohráli 3:6. S Klokany tak prohráli už podruhé v sezoně.

"Dvě třetiny jsme nehráli dobře. Snažili jsme se nějakým způsobem diktovat tempo, ale nešlo se nám to, dělali jsme hodně technických chyb. Přišlo mi to takové nezkoncentrované. Přesto jsme vedli 3:2," popisoval vítkovický kouč Pavel Brus. "Na začátku třetí třetiny jsme velké šance, které jsme neproměnili. Pak soupeř srovnal, dostal se na koně a tak, jak nám vycházely v posledních zápasech třetí třetiny, dneska nám vysloveně nevyšla. Je to zasloužená prohra."
Přitom vstupy do prvních dvou třetin vyšly domácím lépe, tedy alespoň gólově. Hosté ale dokázali na první i druhý inkasovaný gól zareagovat. Půl minuty před koncem druhé části Rytíři předvedli povedenou akci, po níž je do vedení poslal Marek Matejčík. Jenže pak už soupeřova gólmana překonat nedokázali. A že příležitostí měli... "Když jsme měli velkou šanci, pochytal to výborný Radovan Michajlovič. Nehráli jsme dobře," uzavřel Pavel Brus.

Branky a nahrávky: 8.Čonka-Skyba (Hatala), 23.Zubek (Kaleta), 40.Matejčík (Sidunov) – 10.Čihák (Rod), 39.Petrák (Růžek), 50.Šebek (Buršík), 52.Buršík, 55.Bílek, 60.Čihák (F.Forman). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 145.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček – Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Vítovec, Kaleta – Čonka-Skyba, M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Delong, Matejčík, Besta.

FbŠ Bohemians: Michajlovič – Kuncman, Čihák, Pastor, K.Krbec, Šimáně – Šebek, Dobisík, Petrák, Buršík, Bílek, Rod, Gajdoš, Kratina, F.Forman, Růžek, Blaszczyk, Hrabčák.