Po Hattricku rozstříleli Rytíři i Pantery

28. září 2021, VG

Podobný průběh jako nedělní utkání s Hattrickem Brno měl i další zápas vítkovických Rytířů. V 5. kole Superligy vyhráli v Otrokovicích nad domácími Pantery jednoznačně 13:3, když první třetinu ovládli poměrem 5:1 a ve třetí části nasázeli domácím dokonce sedm branek při jediné inkasované. Jen druhá dvacetiminutovka, stejně jako v neděli, skončila smírně.

Rytíři tak podruhé v řadě udrželi soupeře na třech brankách a k nedělním patnácti gólům přidali ve sváteční úterý dalších třináct. Hattrickem a brankovou asistencí k tomu se blýskl Rostislav Gattnar.
"V minulé sezoně jsme porazili Liberec 15:3 a vzápětí jsme se stejným soupeřem prohráli. Nechtěli jsme, aby se to opakovalo, aby po vysoké výhře následoval propad ve výkonu. A kluci k tomu přistoupili svědomitě," hodnotil vítkovický trenér Pavel Brus. "Od začátku zodpovědně bránili, k tomu jsme si v průběhu celého zápasu tvořili hodně gólových příležitostí a hodně z nich jsme proměnili, což je fajn."
Vítkovický brankostroj si vzal oddechový čas jen ve druhé třetině. "To bych řekl, že to bylo uspokojení po té první části, zbytečně jsme zpomalili hru," vysvětloval Brus. Ve třetí části hosté znovu posadili domácí na kolotoč. Po desáté brance ve 44. minutě vystřídali Panteři brankáře, Kevina Majricha nahradil Miroslav Steiger. Ten odolával tři minuty, než jej v početní převaze prostřelil po křížném pasu Ondřeje Vítovce Adam Delong. "To už jsme zase nastoupili docela solidně," uzavřel trenér Vítkovic.

Branky a nahrávky: 16.Petřík (Jurčík), 34.Hrabal (Vykopal), 55.Vykopal (Petřík) – 4.Zubek (Šindler), 9.Bräuer (Hatala), 16.R.Gattnar (Matejčík), 19.Bräuer (Kaleta), 19.Šindler (Delong), 37.Besta (TS), 41.Delong, 41.Matejčík (R.Gattnar), 42.M.Gattnar (Šindler), 44.Čonka-Skyba (Palčinský), 47.Delong (Vítovec), 53.R.Gattnar (Matejčík), 55.R.Gattnar (Hubálek). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 211.

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Majrich (44.Steiger) – Jurčík, Halama, D.Ležatka, Maťcha, Kelemen, Gašparík – Červenka, Sovják, M.Ležatka, Hrabal, Nehila, Kvapil, Máček, Šťourač, Vykopal, Krčma, Petřík

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok – Hatala, Hubálek (C), Švajný, Vítovec, Kaleta – Čonka-Skyba, M.Gattnar, R.Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Matejčík, Besta.