Vítkovice vezou z Kladna povinné tři body

20. ledna 2014, Redakce

K L A D N O - Vítězství nad Kladnem ale nebylo nijak drtivé, Vítkovickým střelcům po desetibrakové nadílce Pardubicím zase trošku zvlhl prach. Na poslední tým extraligové tabulky to ale stačilo. Dvě branky vstřelili Robin Žydel a Lukáš Veltšmíd, jednu přidal Matěj Koňařík.

Florbal v Kladně netáhne. Ještě aby ano, když se tamní tým krčí se šesti body na poslední místě tabulky. Na utkání s mistrem přišlo pouze 85 diváků, na extraligové poměry tristní návštěva.

Jako první se do listiny střelců zapsal v 11.minutě vítkovický Robin Žydel, který překonal kladenského Poštu střelou nad jeho nohu. V 16.minutě navýšil náskok střelou po zemi Lukáš Veltšmíd, který potrestal dvouminutový faul Wilda.

Na začátku druhé třetiny si zahráli přesilovku také domácí, ovšem šance v ní počítaly pouze Vítkovice. V půlce zápasu byli vyloučení dva zkušení hráči, nejdříve kladenský Hanzlík, po něm vítkovický Jelínek, z přesilovek ale nic nebylo. Když už to vypadalo na bezbrankovou třetinu, vzal si míček do správy Robin Žydel a po svém typickém sólu krásnou střelou zvýšil vedení Vítkovic již na 3:0.

Ostravští trestuhodně zaspali úvod třetí části a dovolili domácím, konkrétně Janu Wildovi, dvě rychle po sobě jdoucí branky a Kladno bylo rázem zpátky v zápase. A sahalo po vyrovnání, mělo dokonce přesilovku za faul Veltšmída, ale srovnat s Vítkovicemi krok se jim nepodařilo. Naopak hru rukou Slivky potrestal v přesilovce již po dvou vteřinách ze standardní situace opět Lukáš Veltšmíd. O minutu později přidal po dobré Hubálkově přihrávce další gól Matěj Koňařík a definitivně tak svůj tým uklidnil. Za půl minuty sice snížil dalekonosnou střelou Přívara, Vítkovice si však povinné vítězství pohlídaly. Při power-play Kladna mohl ještě kosmeticky upravit výsledek Hájek, trefil ale pouze tyč prázdné branky.

Branky a nahrávky: 42. Wild, 43. Wild, 53. Přívara – 11. Žydel, 16. Veltšmíd, 40. Žydel, 51. Veltšmíd, 52. Koňařík. Rozhodčí: Dolanský - Sýkora. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 85.