Vítězný vstup do čtvrtfinálové série

07. března 2020, VG

Po deseti minutách vedení 3:0, po dvou třetinách 8:3 a na konci prvního zápasu čtvrtfinále vítězství 10:4. Vítkovičtí Rytíři načali play off jasnou výhrou a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou nad otrokovickými Pantery 1:0.

"Ale z naší strany to byl klasický první zápas play off. Bylo to pomalé, nervózní, nepřesné, místy přehrané," hodnotil vstup svých svěřenců do vyřazovacích bojů vítkovický kouč Pavel Brus.
Skóre otevřel Marek Bräuer už ve 4. minutě, stejný hráč za dalších pět minut zvyšoval na 2:0. O dalších 23 sekund dal třetí gól Josef Rýpar. Hosté se z rychlém přídělu trochu vzpamatovali po čtvrthodině hry, kdy Petra Gurkovského v domácí brance překonal Petr Koláčný. Jenže ještě do konce úvodní části vrátil domácím tříbrankový náskok Jakub Hubálek.
Ve druhé třetině se Otrokovičtí dotáhli až na rozdíl jediné branky, ale od 30. minuty zase úřadovali jen Rytíři - dva góly Josefa Rýpara a branky Lukáše Hrubého a Ondřeje Sidunova jim daly bezpečný pětigólový náskok. "V první třetině Vítkovice potrestaly naše chyby. Ve druhé části se nám povedl vstup, zvládli jsme líp obrannou činnost a využili dvě šance. Jenže pak už domácí opět ovládli utkání a navyšovali rozdíl," uznal hostující trenér Michal Kvapil.
Pavel Brus na vítkovické střídačce ovšem nebyl zcela spokojený. "Nezahráli jsme moc dobře. V neděli musíme přidat," prohlásil.
Druhý duel série se hraje v ostravském Sportovním centru Dubina v neděli od 17.00 hodin

Branky a nahrávky: 4.Bräuer, 9.Bräuer (Besta), 9.Rýpar (Hrubý), 19.Hubálek (Besta), 31.Hrubý (Hájek), 34.Rýpar (Nehera), 39.Rýpar (Hájek), 40.Sidunov, 42.Firda (Gattnar), 52.Gattnar (Firda) – 15.Koláčný (Michal Nagy), 23.Koláčný (Červenka), 29.Pešat (Kvapil), 48.Michal Nagy (Červenka). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Gurkovský – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Děček, Hubálek – Hrubý, Firda, Jan Šebesta – Herblich, Rýpar, Gattnar – Hájek, Hatala, Bräuer – Delong, Malina, Besta.

PSG PANTHERS OTROKOVICE: Michaljovič – Szweda, Zimmer, Kvapil, Michal Nagy – Červenka, Hrabal, Koláčný – Gál, Pešat, Pšenčík – Hrtús.