Vítkovice přetlačili Pardubice

13. února 2021, VG

Už 4:0 vedli v 11. minutě vítkovičtí Rytíři nad pardubickými Sokoly. Ovšem kdo by čekal v zápase 21. kola Superligy jednoznačný výsledek, pletl by se. Favorit totiž povolil otěže a nakonec byl rád za hubené vítězství 7:5.

"Udělali jsme tři body, ovšem po kostrbatém výkonu z naší strany, takže spokojenost jen s body," přiznal vítkovický trenér Pavel Brus. "Měli jsme tam dobré pasáže, dobrý vstup do první třetiny, dobrý vstup do druhé třetiny, ale pak nám začal chybět pohyb, přehrávali jsme situace."
Rytíři totiž po excelentních deseti minutách dovolili ve zbytku úvodního dějství soupeři třikrát skórovat, takže do šaten se šlo poprvé za stavu 4:3. Vítkovičtí poté znovu dvěma góy odskočili, ovšem Sokoli dál bojovali - ve druhé třetině snížili na rozdíl dvou branek a ve 45. minutě už to bylo jen o gól 6:5. "Bylo to takové nahoru, dolů, prostě nekoncentrované. Nebyli jsme schopni držet jedno tempo celý zápas," hodnotil Pavel Brus a pokračoval: "Výborně nám zahrála druhá lajna, ale je na čem pracovat."
Jako klíčový se tak ukázal náskok, který si Rytíři vypracovali na začátku střetnutí. "Vstoupili jsme dobře do zápasu, vedli jsme 4:0. Udělali jsme si pohodlnou kapsu, jenže pak jsme začali s vypínači," dodal trenér Vítkovic.

Branky a nahrávky: 2.Mirt (Kvasnica), 7.Jan Šebesta (Matejčík), 9.Matejčík (Sidunov), 11.Matejčík (Hájek), 28.Gattnar (Šindler), 28.Sidunov (Hubálek), 52.Delong (Hájek) – 13.Petržela (Kučera), 20.Petržela (Smola), 20.Velc (Formánek), 32.Prix (Smola), 45.Velc (Žáček). Rozhodčí: Sykora, Tkáč. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Hatala, Hubálek – Čonka-Skyba, Sladký, Gattnar – Sidunov, Šindler, Švajný – Hájek, Bräuer, Delong – Kvasnica, Matejčík, Besta – Mirt.

SOKOLI Pardubice: Aubus – Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Weinelt, Lehký – Kučera, P. Pakosta, Klein – Velc, Šmíd, Savický – Petržela, Smola, Žáček – Černý, Formánek, Rusín. Rozhodčí: Sýkora Radim, Miroslav Tkáč