Rytířky vedou 3:0, na závěr charitativního dne porazily Olomouc 6:1

05. března 2022, Michal Dannhofer

Vítkovické Rytířky mají k dispozici čtyři mečboly na postup do semifinále. Zajistily si je třetím vítězstvím nad Olomoucí, poprvé v sezoně se pak v rámci Extraligy žen týmy utkaly na palubovce olomoucké Čajakéreny. Také díky dvěma přesným zásahům Elišky Plankové dokázly Rytířky zvítězit 6:1.

Oddíl z Olomouce pojal celý sobotní program charitativně a připojily se také Rytířky, které tak společně se soupeřem daly ochutnat přítomným divákům za dobrovolný peníz zákusky z vlastní kuchyně. Oba týmy pak společně podpořily konfliktem zmítanou Ukrajinu, jejíž hymna zazněla také po nástupu obou družstev.

Olomoucké publikum vytvořilo skvělou atmosféru, v rámci které se domácí hráčky vybičovaly k ještě odvážnějšímu výkonu než obvykle. Pouze jejich nepřesnost v zakončení pak bránila tomu, aby navyšovaly také své gólové konto. Když už se navíc Olomouci povedlo zakončit, proti byla jistě chytající Nikola Příleská.

Oproti zápasům na Dubině nastoupila v brance Olomouce Martina Schoupalová, nezdálo se ovšem, že by tím vysoká úroveň olomouckého brankoviště klesla. V první třetině tak nestačila pouze na umístěné pokusy Plankové s Maroszovou.

Ve druhé třetině padly tři branky, všechny do sítě Olomouce, přičemž na obrazu hry bylo zřejmé, že Vítkovice se více sžily s hostujícím prostředím a fakticky tak rozhodly utkání. Ve třetí třetině padly dvě branky: za Vítkovice skórovala Husková, za Olomouc se čestného úspěchu dočkala Barvíková po asistenci Hašové.

Vítkovice tak po výhře 6:1 vedou v sérii 3:0 a již v neděli ji mohou ukončit.

.

Branky a nahrávky: 57.Barvíková (Hašová) - 2.Planková (Staňková), 5.Maroszová (Planková), 29.Maroszová (Cholinská), 31.Husková (Ferenčíková), 34.Planková (Maroszová), 48.Husková (Ďuríková). Rozhodčí: Prosický, Vrablík. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Stav série: 0:3.

FBS Olomouc: Schoupalová - Barvíková, Hubáčková, Soušková, Hegingerová, Pejzlová, Peterková, Brančíková, Jakubkovičová, Reimerová, Hašová, Pešavová, Šablaturová, Zmrzlá a Palinková

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Ďuríková, Maroszová, Buczek, Ferenčíková, Trošková, Staňková, Cholinská, Seevaldová, Prusková, Husková, Liberdová, Šebestová, Planková, Hyršová a Feiková.