Report ze zápasu KVA vs. VIT (6:9)

neděle 26. 11. 2023, Michal Dannhofer

Rytíři zvládli těžký výjezd do Karlových Varů, který je pro ně nejdelší v soutěži. Vyjma výpadku ve třetí třetině kontrolovali utkání a dovedli jej do vítězného konce poměrem 9:6. Na druhém místě tabulky tak ztrácejí už pouze bod na vedoucí Tatran Střešovice.

Před rokem se ve Varech Rytíři trápili, nyní ale předvedli impozantní vstup a během prvních jedenácti minut třikrát skórovali: prosadili se Hubálek, Hájek a Zubek. Až poté reagoval Péc, ale ještě do první sirény kontrovali Jankovský se Zubkem, který opět využil přesilovou hru.

Ve druhé třetině získaly Vítkovice rozhodující náskok: další přesilovou hru využil znovu Zubek, prosadil se také Rostislav Gattnar.

Ve třetí třetině totiž přišel výpadek a Rytíři inkasovali čtyřikrát v řadě. Utkání tak rázem mohlo být pro domácí hratelné, ale stopku případnému obratu vystavili Pažák s Martinem Gattnarem. Poslední slovo měl Péc, ale na porážce Karlových Varů už ale nic nezměnil.

Rytíři tak získali tři body a dotáhli se na vedoucí Tatran Střešovice. Od něj jej dnes dělí pouhý jediný bod, Tatran pak má první výhru ze vzájemného zápasu k dobru.

FB Hurrican Karlovy Vary - 1. SC TEMPISH Vítkovice  6:9
branky: 16. Daniel Péc, 44. Vojtěch Kún, 46. Daniel Péc, 49. Michal Klápa, 52. Matěj Švarc, 60. Tomáš Rosa - 3. Jakub Hubálek, 10. Lukáš Hájek, 11. Adam Zubek, 18. Ondřej Jankovský, 19. Adam Zubek, 30. Adam Zubek, 33. Rostislav Gattnar, 52. Michal Pažák, 56. Martin Gattnar; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:1; využití: 0:3; diváků: 206; zásahy brankářů: Adam Draslar 28 - Denis Jasiok 22; po třetinách: 1:5, 0:2, 5:2

FB Hurrican Karlovy Vary: Draslar - Švarc, Rosa, Pícha, Šmajda, Korbel, Svátek, Lejba - Macháček, Hozman, Péc - Smolka, Staněk, Zahraj - Kún, Hrbáček, Klápa

1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok - Hubálek, Šebesta, Jankovský, Hatala, Kaleta, Sidunov - Pažák, Zubek, Matejčík - Šindler, R. Gattnar, Palčinský - Fukala, M. Gattnar, Hájek - Šmíd, Galia