Rytířky berou první bod v semifinále, FBC porazily poměrem 4:3

24. března 2024, Michal Dannhofer

Odveta je na programu už v neděli na Dubině

První bod semifinálové série zůstal na Dubině a potvrdilo se, že mezi oběma týmy platí pravidlo domácí tvrze. Vítkovice v prvním utkání semifinále zvítězily 4:3 a před skvělou diváckou kulisou zapsaly první vítězství. Odveta je na programu už v neděli, na území soupeře se bude pokračovat v pátek a v sobotu.

Utkání bylo odlišné od všech předcházejících v této sezóně, bylo takticky poměrně dost svázané a nepadlo v něm tolik branek. Jako první se prosadila v přesilové hře Michaela Kubečková, Rytířky ale následně nebyly koncentrované a prakticky z rozehrávky znovu inkasovaly.

Vedení jim vrátila Kubečková ve 14. minutě, na další gól se čekalo téměř polovinu zápasy, kdy se z trestného střílení prosadila Kotzurová. Následovala pasáž utkání, kterou měl soupeř pod kontrolou, ovšem Vítkovice přežily a díky dvěma zásahům se dostaly do klíčového vedení 4:2.

Při power play FBC snížila Linda Pudišová na konečných 4:3 pro Vítkovice, které tak získaly první bod.

Mgr. Dušan Dudešek: „Zápas takový, jaký jsme čekali. První bod máme my a zítra nanovo.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:3
branky: 10. Michaela Kubečková, 14. Michaela Kubečková, 50. Tereza Matýsková, 58. Barbora Husková - 10. Paulína Hudáková, 45. Denisa Kotzurová, 60. Linda Pudišová; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 389; zásahy brankářů: Nikola Příleská 19 - Veronika Tomšová 17; po třetinách: 2:1, 0:0, 2:2

1. SC TEMPISH Vítkovice: Příleská - Willmannová, Lenfeldová, Kubalčíková, Matýsková, Staňková, Gajdošová - Šponiarová, Planková, Maroszová - Kabelková, Sikorová, Grapena - Kubečková, Seevaldová, Husková - Smetanová, Hyršová

FBC ČPP Ostrava: Tomšová - Vrlíková, Rybičková, Gálová, Bínová, Gajdečková, Středulová - Kotzurová, P. Hudáková, Zagórska - Pudišová, SIgmundová, Bačová - Hurníková, Chalupová, Káčová - Niemczyková, K. Hudáková, Feiková